• KFF INDUSTRY: KONFERENCJA FOCUS ON ESTONIA I DLP CO-PRODUCTION MARKET W KRAKOWIE

  Jak co roku Krakowski Festiwal Filmowy honoruje kinematografię wybranego kraju. Podczas nadchodzącej edycji będzie to kino estońskie. Do Krakowa przyjadą twórcy filmowi, aby zaprezentować publiczności swoje filmy, ale także przedstawiciele estońskiej branży filmowej. Z myślą o nich przygotowana została Konferencja „Focus on Estonia”.

 • POWSTAJE FILM O PRZYGODACH TONY'EGO HALIKA

  „Zawsze starałem się w życiu osiągnąć to, co niemożliwe. We wszystkich reportażach, we wszystkich przygodach starałem się dolecieć tam, gdzie nikt nie doleciał. Postawić nogę tam, gdzie nikt jej nie postawił. Zrobić to, czego nikt nie zrobił” – powiedział w 1996 roku Tony Halik podczas wywiadu w Polskim Radiu. Halik jest jedną z tych osób, które słowa zamieniały w czyny, zaś fascynujące przygody w równie ciekawe filmy dokumentalne. Teraz, 20 lat po jego śmierci (zm. 23 maja 1998 roku), rozpoczęły się prace nad filmem „Tony Halik. Urodzony dla przygody”, który w drugiej połowie 2019 roku trafi do kin.

 • "CHCĘ UCZYĆ LUDZI MIŁOŚCI" - GRZEGORZ ZARICZNY W ROZMOWIE Z KRZYSZTOFEM GIERATEM O "OSTATNIEJ LEKCJI"

  „Ostatnia lekcja” w reżyserii Grzegorza Zaricznego, laureata Grand Jury Price na Sundance Film Festival za krótkometrażowy „Gwizdek”, to jeden z dwóch polskich dokumentów zakwalifikowanych do międzynarodowego konkursu dokumentalnego 58. Krakowskiego Festiwalu Filmowego, gdzie będzie miał swoją światową premierę. Z reżyserem filmu rozmawia dyrektor festiwalu, Krzysztof Gierat.

 • SHORT WAVES ON TOUR

  Short Waves on Tour to objazdowy konkurs polskich filmów krótkometrażowych, w którym bierze udział pięć krajowych produkcji – w zestawie znajdują się filmy fabularne, animowane i dokumentalne, prezentowane podczas najbardziej treściwego festiwalu krótkiego kina w Polsce – Short Waves Festival 2018.

AKTUALNOŚCI

OSTATNIO DODANE FILMY

NA FESTIWALACH