NABÓR NA DOC LAB POLAND JESZCZE PRZEZ TYDZIEŃ

Jeszcze przez tydzień, do 10 marca można aplikować na DOC LAB POLAND - największy w Polsce program konsultacyjno-pitchingowy dla profesjonalnych twórców filmów dokumentalnych.

Fundacja Filmowa im. Władysława Ślesickiego wraz z Krakowskim Festiwalem Filmowym i Partnerami ogłaszają nabór projektów dokumentalnych na DOC LAB POLAND. Program dzieli się na dwie części:

DOC LAB START – dla projektów w fazie developmentu lub wczesnych zdjęć, który zakończy się pitchingiem DOCS TO START! DOC LAB GO – dla projektów w fazie montażu i przygotowanych pierwszych wersjach montazowych filmu, który zakończy się prezentacją DOCS TO GO!

DOC LAB POLAND organizowany jest we współpracy z najważniejszym niemieckim festiwalem dokumentalnym DOK Leipzig oraz European Documentary Network – ich szefowie wezmą udział zarówno w selekcji projektów, jak i w konsultacjach. Konsultantami będą też czołowi polscy filmowcy: Jacek Bławut, Jolanta Dylewska, Wojciech Staroń, Bartek Konopka, Jarosław Kamiński.

DOC LAB START
Skierowany jest do zespołu złożonego z reżysera i producenta, jednak brak producenta nie jest dyskwalifikujący – w tym przypadku pitching będzie skierowany na poszukiwanie producenta wiodącego. Obejmuje trzy intensywne sesje konsultacyjne:

14-17 kwietnia – Warszawa (wsparcie merytoryczne z polskimi konsultantami);

1-4 czerwca – Kraków (sesja treningowa z najlepszymi europejskimi specjalistami, przygotowująca do prezentacji oraz pitching projektów i market koprodukcyjny) podczas 55. Krakowskiego Festiwalu Filmowego;

lipiec-wrzesień – Warszawa (indywidualne spotkania z polskimi konsultantami, follow-up po pitchingu).

W wyniku programu każdy z uczestników ma szansę na rozwinięcie projektu, przygotowanie trailera, rozwinięcie umiejętności prezentowania, przygotowanie strategii produkcji, finansowania i komunikacji, pozyskanie producenta lub koproducenta oraz finansowania projektu. Pitching i market koprodukcyjny DOCS TO START! podczas 55.Krakowskiego Festiwalu Filmowego będzie kluczowym wydarzeniem DOC LAB START . Wśród osób zaproszonych na pitching i market znajdą się: producenci z Polski (dla zespołów szukających producenta wiodącego lub koproducenta), producenci z zagranicy (dla zespołów szukających wsparcia finansowego za granicą); regionalne fundusze filmowe; PISF; MKiDN; portale crowdfundingowe (Wspieram kulturę, Polak potrafi); TVP; HBO; IAM; NCK; NINA; przedstawiciele zagranicznych marketów koprodukcyjnych (Amsterdam, Lipsk, Toronto, Jihlava, Sheffield), eksperci (EDN, Tribeca). Dla najlepszych przewidziane są nagrody.

DOC LAB GO

Skierowany do zespołu złożonego z reżysera, producenta i montażysty. Obejmuje trzy intensywne sesje konsultacyjne:

27-30 kwietnia – Warszawa (wsparcie merytoryczne z polskimi konsultantami);

2-5 czerwca – Kraków (przygotowująca do prezentacji sesja treningowa z najlepszymi europejskimi specjalistami oraz prezentacja works-in-progres i market dystrybucyjny podczas 55. Krakowskiego Festiwalu Filmowego);

lipiec-wrzesień – Warszawa (indywidualne spotkania z polskimi konsultantami, follow-up po pitchingu).

W wyniku programu każdy z uczestników otrzyma wsparcie przy kończeniu projektu (konsultacje merytoryczne, ale także w zakresie promocji i dystrybucji), a także szansę na zaprezentowanie filmu potencjalnym nabywcom.Prezentacja DOCS TO GO! to zainicjowany i współorganizowany po raz czwarty przez Polski Instytut Sztuki Filmowej i Krakowski Festiwal Filmowy pitching dla projektów w późnej fazie realizacji. W jego ramach oraz podczas powiązanego z nim marketu dystrybucyjnego uczestnicy DOC LAB GO będą mieli szansę zaprezentowania swoich filmów dystrybutorom i agentom sprzedaży, przedstawicielom telewizji, selekcjonerom najważniejszych festiwali filmowych, przedstawicielom platform VOD.

ZGŁOSZENIA

Zgłoszenia na DOC LAB POLAND są otwarte dla filmowców mających już za sobą pierwsze zrealizowane produkcje. Jest to program konsultacyjny, w którym konsultanci i uczestnicy są równorzędnymi partnerami, prowadzą dyskusje i wspólnie zastanawiają się nad najlepszymi rozwiązaniami dla filmów. Stawiamy na dokument z autorskim i kreacyjnym podejściem – nie tylko społeczny, ale również historyczny, edukacyjny, sportowy czy muzyczny. Zapraszamy projekty, w których istotny jest autorski punkt widzenia, interpretacja rzeczywistości, twórcze podejście. Zapraszamy projekty pełnometrażowe lub godzinne (52 min). W przypadku projektów, 30-52 minutowych prosimy najpierw o kontakt mailowy. Projekty muszą mieć potencjał międzynarodowy (koprodukcyjny lub dystrybucyjny).

- Termin zgłaszania aplikacji: 10 marca 2015, do godz. 23:59
- Aplikowanie na program jest bezpłatne.
- Koszt uczestnictwa: 650 zł za osobę (dla zgłoszeń do 28 lutego), lub 800 zł za osobę (dla zgłoszeń po 28 lutego); płatne po zaakceptowaniu projektu. Opłaty będą przeznaczone na pokrycie zakwaterowania i wyżywienia w Krakowie. Możliwe stypendia!
- Wymagana znajomość języka angielskiego oraz pełne uczestnictwo we wszystkich sesjach.
- Wypełnione formularze zgłoszeniowe wraz z wymaganymi załącznikami należy przysłać mailem na adres info@doclab.pl , w temacie wpisując: [TYTUŁ PROJEKTU] - APLIKACJA DOC LAB
- W formularzu należy podać link i hasło do materiałów audiowizualnych z angielskimi napisami. Dla komponentu DOC LAB START – maksymalnie 15 minut materiałów z dokumentacji/pierwszych zdjęć. Dla komponentu DOC LAB GO – maksymalnie 30 minut układki montażowej.
UWAGA! MATERIAŁY MUSZA POZOSTAĆ AKTYWNE POD TYM LINKIEM DO KOŃCA CZERWCA 2015
- Pobierz formularz zgłoszeniowy na program DOC LAB POLAND ze strony www.doclab.pl
UWAGA! NALEŻY WYPEŁNIĆ OBIE CZĘŚCI: POLSKĄ I ANGIELSKĄ!

Regulamin i szczegóły na stronie internetowej.

[źródło: informacja prasowa, Fundacja im. Władysława Ślesickiego]