NABÓR NA MIĘDZYNARODOWE FORUM KOPRODUKCYJNE REGIOFUND

W dniach 4-7 października w Katowicach odbędzie się Międzynarodowe Forum Koprodukcyjne Regiofund. Wydarzenie czerpie z tradycji Festiwalu Regiofun, ale zmienia formułę na branżową. Do 14 sierpnia trwa nabór projektów.

Forum Regiofund to 4 dni intensywnej pracy nad projektami, których punktem kulminacyjnym jest sesja pitchingowa skierowana do międzynarodowego grona przedstawicieli instytucji filmowych, regionalnych funduszy filmowych, producentów, nadawców TV, dystrybutorów, agentów sprzedaży i prywatnych inwestorów. Forum Regiofund zrodziło się na kanwie wydarzeń branżowych, organizowanych podczas dotychczasowych siedmiu edycji Festiwalu Producentów Filmowych Regiofun.

- Doszliśmy do wniosku, że największym uznaniem Regiofun zawsze cieszyła się część branżowa. W związku z tym postanowiliśmy ją zaakcentować, aby w kolejnych latach to branża była na pierwszym planie – mówi dyrektor Instytucji Filmowej Silesia Film, Patryk Tomiczek.

Osią programu jest pitching europejskich projektów filmowych oraz spotkania 1:1. Organizatorzy czekają na ambitne projekty na etapie zaawansowanego developmentu (pełny scenariusz) o międzynarodowym potencjalne koprodukcyjnym.

Nabór projektów trwa do 14 sierpnia. Aby zgłosić projekt należy wypełnić formularz na stronie www.forumregiofund.pl. Rejestracja na wydarzenie jest bezpłatna.

Program Forum Regiofund dopełniają warsztaty i spotkania dla przedstawicieli branży filmowej; siódma edycja warsztatów „Młody producent” skierowanych przede wszystkim do studentów i absolwentów szkół filmowych; Regio-Cannes czyli przegląd filmów z francuskiego festiwalu oraz wizyta studyjna dla producentów i location managerów, w ramach której uczestnicy poznają potencjalne śląskie lokacje filmowe.

Tegoroczne Forum Regiofund odbędzie się dniach 4-7 października br. w Katowicach. Organizatorem wydarzenia jest Silesia-Film, instytucja kultury województwa śląskiego, w ramach której od kilku lat z sukcesem funkcjonują także Silesia Film Commission oraz Śląski Fundusz Filmowy.