NABÓR KRÓTKICH FORM AUDIOWIZUALNYCH – PRZEGLĄD INTERCULTURAL VISUAL FORM 3

Stowarzyszenie FORMATOVA popularyzuje sztuki audiowizualne prezentując filmy krótkometrażowe w nietypowych miejscach. W tym celu organizuje Intercultural Visual Form - przegląd prac z Francji, Belgii i Polski, które prezentowane są w przestrzeni publicznej i nietypowych miejscach w Paryżu, Brukseli i w Krakowie.

Zainspirowani Międzynarodowym Dniem Światła UNESCO postanowili zorganizować tegoroczną edycję IVF wokół tematu UKRYTE  ŚWIATŁO.

Światło i ciemność to naturalne zjawiska, które mają symboliczne i metaforyczne znaczenie; ciemność jest tajemniczym źródłem światła, światło zaś  źródłem stworzenia. Te dwie energie otaczają nas i, podobnie jak przestrzeń publiczna, są doświadczeniem wspólnym dla nas wszystkich. Motyw światła naturalnie wplata się więc w charakter przeglądu IVF. 

Organizatorzy zachęcają wszystkich twórców do przesyłania krótkich form audiowizualnych: animacji, filmów i krótkich dokumentów, które na czas przeglądu przemienią przestrzeń publiczną w miejsce międzykulturowego dialogu.

Zgłoszenia są bezpłatne. Nadesłane prace będą wyświetlane podczas publicznych pokazów od maja do grudnia 2018.

Lista miejsc projekcji dostępna jest na stronie internetowej. Więcej informacji znajduje się tutaj.

ZAPISY TRWAJĄ DO 30 MARCA