REFLECTION

REPREZENTOWANY PRZEZ KFF

Thierry Paladino – „Sklepikarz”Sklep wielobranżowy na terenie zakładu opieki społecznej. Przychodzą do niego najróżniejsi klienci – niektórzy po prostu na zakupy, a inni na przykład po to, by zaśpiewać piosenkę.
 Edyta Wróblewska – „Alarm przeciwpożarowy”Spokój domu opieki społecznej zostaje przerwany przez najazd wozów strażackich. Rozpoczyna się ewakuacja. Czy zagrożenie jest bardzo poważne?
 Magdalena Kowalczyk – „Krawcowa”Opowieści o pasjach, zawiedzionych nadziejach i najróżniejszych życiowych doświadczeniach – snute przy maszynie do szycia w malutkim zakładzie krawieckim.
 Kalina Alabrudzińska – „Sadownik”Właściciel sadu, chodząc między drzewami, wraca pamięcią do tragicznych wydarzeń z przeszłości.
 Jakub Piątek – „Nauczyciel”Fascynujący portret nauczyciela fizyki w liceum i jednocześnie muzyka-amatora, który stara się przekazać uczniom swoja filozofię życiową. Porównuje arcydzieła Mozarta do zapisów równań Maxwella, a dowodami na istnienie Boga są dla niego: spacer z wnuczką i symfonie Bacha. 
 Anna Skorupa  - „Perkusistka”Szesnastolatka przemierza ulice miasteczka, poszukując dźwięków, które pomogą jej przygotować się do pierwszego ważnego koncertu.  Felix Hassenfrantz – „Sklepikarze”Grupa lokalnych sklepikarzy przygotowuje „drzwi otwarte” – zapraszają gości, szykują poczęstunek. Mają nadzieję na przyciągnięcie klientów i ożywienie sennego centrum miasteczka.
 Katrin Hohendahl – „Szpital”Stary szpital ma zostać zmieniony w dom spokojnej starości. Oglądamy go oczami strażnika oraz dawnego pacjenta, który znowu tu trafi. 
 Daniel Siegel / Florian Wimmer – „Fryzjerka”Fryzjerka od 30 lat prowadzi ten sam zakład, a swoich klientów traktuje jak rodzinę – zbiera ich zdjęcia w albumie, zaprasza na herbatę.
 Clemente Fernandez-Gil – „200 m.kw. Niemiec”Reżyser sportretował swoich rodziców, hiszpańskich imigrantów, którzy zajmują się domem starszej Niemki – obecnie sparaliżowanej. Mimo, że robią to już od kilkudziesięciu lat, wciąż w Niemczech nie czują się „u siebie”. 
 Anna Shirin Wahle – „Alexander”Czteroletni rosyjski sierota trafia do niemieckiego przedszkola. Jest niepokornym duchem – wszystko stara się robić po swojemu, wbrew przedszkolankom, które usiłują zaszczepić mu niemiecki ordnung. 
 Nancy Mac-Granaky-Quaye – „Piosenkarka”Młoda dziewczyna usiłuje pokonać nieśmiałość, ucząc się śpiewu i tańca. Ma szesnaście lat i pełno marzeń, które chciałaby spełnić.

FILM REPREZENTOWANY PRZEZ KRAKOWSKĄ FUNDACJĘ FILMOWĄ

GATUNEK:
dokumentalny
KRAJ PRODUKCJI:
pl
CZAS TRWANIA:
81'
ROK PRODUKCJI:
REŻYSERIA:
Thierry Paladino, Felix Hassenfratz, Edyta Wróblewska, Kalina Alabrudzińska, Anna Skorupa, Jakub Piątek, Katrin Hohendahl, Anna Shirin Wahle, Daniel Siegel / Florian Wimmer, Clemente Fernandez-Gil, Nancy Mac Granaky-Quaye
OPERATOR:
Wojciech Staroń, Felix Hassenfratz, Paweł Sobczyk, Renè Klaus, Pierre Pasler, Sara Hornäk, Daniel Krüger, Christina Freitag, Clemente Fernandez-Gil
MONTAŻ:
Anna Dymek, Andrzej Dąbrowski, Agnieszka Kowalczyk, Michał Żytkowski, Felix Hassenfratz, Nina von Guttenberg, Bettina Pogarel, Leonard Lierzer, Simone Geidl, Jonas Heiks, Nancy Mac Granaky-Quaye
PRODUCENT:
Mistrzowska Szkoła Reżyserii Filmowej Andrzeja Wajdy (obecnie: Wajda Studio), Internationale Filmschule Köln

Thierry Paladino »

Ur. 24.07.1981 w Nicei, Francja. Ukończył Akademię Sztuk Pięknych w Marsylii I Aix-en-Provence oraz kurs dokumentalny w Mistrzowskiej Szkole Reżyserii Filmowej Andrzeja Wajdy. Razem z Maciejem Cuske, Marcinem Sauterem i Piotrem Stasikiem założył w 2006 roku Zespół Filmowy Paladino. Uwielbia kotlet schabowy z ziemniakami i z mizerią.

Edyta Wróblewska »

Absolwentka Mistrzowskiej Szkoły Reżyserii Filmowej Andrzeja Wajdy, studiowała w Camerimage Film School w Toruniu. Skończyła także Szkołę Główną Handlową oraz Francuski Instytut Zarządzania. Przez kilka lat pracowała w firmach medialnych (m.in. Agora S.A., Wizja TV, Atomic TV, The Warsaw Voice). W 2006 r. wzięła udział w Berlinale Talent Campus. Jej filmy dokumentalne były pokazywane na wielu międzynarodowych festiwalach filmowych (m.in. w: Toronto, Nowym Jorku, Bostonie, San Francisco, San Diego, Londynie, Sheffield, Nicei, Zagrzebiu, Kijowie, Kantonie, Melbourne, Krakowie, Wrocławiu i wielu innych). Jest członkiem Koła Młodych Stowarzyszenia Filmowców Polskich.

Kalina Alabrudzińska »

Urodzona w 1983 roku reżyserka i scenarzystka. Absolwentka Kursu Reżyserii Dokumentalnej w Mistrzowskiej Szkole Reżyserii Filmowej Andrzeja Wajdy. Studentka ostatniego roku Wydziału Reżyserii Filmowej i Telewizyjnej PWSFTViT w Łodzi. Jej filmy były prezentowane i wyróżniane podczas wielu międzynarodowych festiwali filmowych: Berlinale, MFF Nowe Horyzonty, Krakowski Festiwal Filmowy, San Sebastian International Film Festival.

Anna Skorupa »

Ur. w 1973 w Warszawie. Absolwentka Uniwersytetu Warszawskiego oraz kursu dokumentalnego w Mistrzowskiej Szkole Reżyserii Filmowej Andrzeja Wajdy. Aktorka. Brała również udział w polsko-niemieckim projekcie "Reflection".

Jakub Piątek »

Absolwent Łódzkiej Szkoły Filmowej. Zanim zaczął studiować reżyserię, pracował jako lokalny dziennikarz i menedżer kultury. Jego debiutancki krótki film dokumentalny „Matka” (2009) wyprodukowany przez Szkołę Wajdy, był pokazywany na ponad pięćdziesięciu międzynarodowych festiwalach. W 2014 roku ukończył  dokument „One Man Show”, którego premiera odbyła się w Krakowie i Lipsku. W 2018 roku zrealizował krótkometrażowy film fabularny „Users” (premiera w Krakowie i Slamdance). W 2021 roku na festiwalu Sundance miał premierę jego pełnometrażowy debiut fabularny „Prime Time“, film jest dostępny we wszystkich terytoriach platformy Netflix. Od 2021 współprowadzi zajęcia z reżyserii filmu fabularnego w Łódzkiej Szkole Filmowej. Wykłada również film dokumentalny na Sztukach Społecznych Instytutu Kultury Polskiej UW.