ZROBIĘ FILM DLA CIEBIE: GDYNIA

TYTUŁ ANGIELSKI: A FILM FOR YOU: GDYNIA

Zestaw etiud dokumentalnych o Gdyni, zrealizowanych na podstawie pomysłów przysłanych przez jej mieszkańców.
 

GATUNEK:
dokumentalny
CZAS TRWANIA:
40'
ROK PRODUKCJI:
REŻYSERIA:
Maciej Cuske, Piotr Stasik, Magdalena Kowalczyk, Edyta Wróblewska, Paweł Ferdek, Kalina Alabrudzińska, Marcin Bortkiewicz, Bartek Konopka, Agnieszka Smoczyńska
PRODUCENT:
Mistrzowska Szkoła Reżyserii Filmowej Andrzeja Wajdy (obecnie: Wajda Studio), Katarzyna Ślesicka

Maciej Cuske »

Ur. 1972 w Bydgoszczy. Absolwent Mistrzowskiej Szkoły Reżyserii Filmowej Andrzeja Wajdy w Warszawie. Zaczynał jako amator (I co wy na to, Gałuszko?, 12 000 kilometrów), w trakcie studiów uczestniczył w realizacji Ciszy (2003). Kuracja (2004), Antykwariat (2005) i Elektryczka (2007) zostały nagrodzone na Krakowskim Festiwalu Filmowym. Ponadto autor filmów dokumentalnych: Ahoj (2006), Katyń. 60 dni na planie (2007), Na niebie i na ziemi (2007). Laureat nagród festiwalowych, m.in. w Győr, Paryżu, Cieszynie, Łagowie, Wrocławiu i Toruniu.

Piotr Stasik »

Absolwent Szkoły Wajdy i Instytutu Stosowanych Nauk Społecznych na Uniwersytecie Warszawskim. Współtworzył Towarzystwo Inicjatyw Twórczych „ę”, wykładał w Przedszkolu Filmowym w Szkole Wajdy, był prezesem Stowarzyszenia Film 1,2. Zrealizował cykle filmów „Jak zrobić film” (2010) oraz Muzykoteka szkolna (2011). Jego dokumenty "Dziennik z podróży" (2013), "Koniec lata" (2010), "7 x Moskwa" (2005) były prezentowane i nagradzane na wielu festiwalach. W 2016 roku zdobył nominację do Europejskiej Nagrody Filmowej za film "21 x Nowy Jork".

Magdalena Kowalczyk »

Urodziła się w 1983 roku w Warszawie. Jest absolwentką Kursu Dokumentalnego w Mistrzowskiej Szkole Reżyserii Filmowej Andrzeja Wajdy. Jej film „Odbicie” został zrealizowany podczas kursu „Przedszkole Filmowe” w 2005 i został nagrodzony na 12. MFF "ETIUDA&ANIMA" w Krakowie. Magda wyreżyserowała jedną z etiud w ramach szkolnego projektu “Cisza II” oraz jedną z części polsko-niemieckiego projektu “Reflection” – zestawu krótkich filmów powstałych jako rezultat współpracy Szkoły Andrzeja Wajdy i International Filmschul Koln w 2006. Jej najnowszy dokument nosi tytuł “Przy rzece”.

Edyta Wróblewska »

Absolwentka Mistrzowskiej Szkoły Reżyserii Filmowej Andrzeja Wajdy, studiowała w Camerimage Film School w Toruniu. Skończyła także Szkołę Główną Handlową oraz Francuski Instytut Zarządzania. Przez kilka lat pracowała w firmach medialnych (m.in. Agora S.A., Wizja TV, Atomic TV, The Warsaw Voice). W 2006 r. wzięła udział w Berlinale Talent Campus. Jej filmy dokumentalne były pokazywane na wielu międzynarodowych festiwalach filmowych (m.in. w: Toronto, Nowym Jorku, Bostonie, San Francisco, San Diego, Londynie, Sheffield, Nicei, Zagrzebiu, Kijowie, Kantonie, Melbourne, Krakowie, Wrocławiu i wielu innych). Jest członkiem Koła Młodych Stowarzyszenia Filmowców Polskich.

Paweł Ferdek »

Reżyser filmów dokumentalnych, scenarzysta, podróżnik. Absolwent Uniwersytetu Warszawskiego (stosunki międzynarodowe) oraz Akademii Praktyk Teatralnych "Gardzienice". Uczestnik programu EKRAN Mistrzowskiej Szkoły Reżyserii Filmowej Andrzeja Wajdy.

Kalina Alabrudzińska »

Urodzona w 1983 roku reżyserka i scenarzystka. Absolwentka Kursu Reżyserii Dokumentalnej w Mistrzowskiej Szkole Reżyserii Filmowej Andrzeja Wajdy. Studentka ostatniego roku Wydziału Reżyserii Filmowej i Telewizyjnej PWSFTViT w Łodzi. Jej filmy były prezentowane i wyróżniane podczas wielu międzynarodowych festiwali filmowych: Berlinale, MFF Nowe Horyzonty, Krakowski Festiwal Filmowy, San Sebastian International Film Festival.

Marcin Bortkiewicz »

Ur. 1976 w Słupsku. Jest absolwentem Uniwersytetu Gdańskiego oraz Mistrzowskiej Szkoły Reżyserii Filmowej Andrzeja Wajdy. Od 1991 roku związany z Ośrodkiem Teatralnym Rondo w Słupsku jako aktor, scenarzysta i reżyser teatralny. Od 2006 współpracuje z producentem Darkiem Dikti i jego firmą Biuro Pomysłów. Reżyser krótkich form dokumentalnych: Cisza (2003), Reguły gry (2004), Zrobię film dla Ciebie – Gdynia (2007) i Row, row, row (2008).
 

Bartek Konopka »

otrzymał nominację do Oskara za dokument “Królik po berlinsku” (2009), który był pokazywany na ponad 70 festiwalach, zdobył kilkanaście nagród, trafił do rozpowszechniania w 40 krajach. Jego debiut fabularny “Lęk Wysokości” (2011) miał premierę na IFF w Montrealu. Został nagrodzony m.in. w Mannheim, Bombaju, Lecce, Vincennces, Gdyni. W kinach obejrzało go ponad 60 tys. widzów. Był również rozpowszechniany we Francji, Hiszpanii, Iranie. Bartek zajmuje się filmem od 1991 roku, od kiedy zaczął studia na filmoznawstwie Uniwersytetu Jagiellońskiego. Filmy dokumentalne realizuje od 1997 roku. W 2002 ukończył wydział reżyserii WRiTV Uniwersytetu Śląskiego. Członek Europejskiej Akademii Filmowej i Rady PISF.

Agnieszka Smoczyńska »

Absolwentka historii sztuki na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu (2001), kulturoznawstwa na Uniwersytecie Wrocławskim (2002), reżyserii na Wydziale Radia i Telewizji im. Krzysztofa Kieślowskiego Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach (2005) oraz Mistrzowskiej Szkoły Reżyserii Filmowej Andrzeja Wajdy w Warszawie (2006). Autorka krótkich filmów fabularnych i dokumentalnych: Guanipa (2003), Kapelusz (2003), 3 Love (2004), Sieroty (2005), Artykuł 567 (2006). Laureatka wielu nagród festiwalowych.