POLSKA KOPRODUKCJA NA DOCU TALENTS FROM EAST

Docu Talents from the East to program, dzięki któremu filmowcy pracujący nad projektami dokumentalnymi będą mogli je zaprezentować podczas festiwalu w Karlowych Varach. W tym roku w Docu Talents wezmą udział dwa polskie projekty i jedna polska koprodukcja.

Wybrani do udziału w programie Docu Talents from the East reżyserzy i producenci dwunastu projektów pełnometrażowych filmów dokumentalnych będą mieli okazję zaprezentować swoje projekty przed gośćmi Festiwalu Filmowego w Karlowych Varach. Prezentacje odbędą się w ramach sekcji Industry festiwalu, a każda z nich potrwa 8 minut.

Do tegorocznej edycji Docu Talents from the East pojawi się koprodukcja, w którą zaangażowanych jest aż pięciu krajów, w tym Polska. Oprócz tego w projekt produkowany jest także w Czechach, Słowacji, Węgrzech oraz Bułgarii. „Okupacja 1968” ma także pięciu reżyserów, a jednym z nich jest Magdalena Szymków. Film ma zaprezentować spojrzenie okupację Czechosłowacji przez państwa Układu Warszawskiego z pięciu różnych punktów widzenia – pięciu krajów, które uczestniczyły w wydarzeniach.

Program Docu Talents from the East organizowany jest od 2005 roku wspólnie przez Festiwal Filmów Dokumentalnych w Jihlavie i Festiwal Filmowy w Karlowych Varach. Celem spotkania jest przyciągnięcie uwagi profesjonalistów z branży filmowej z całego świata odwiedzających festiwal w Karlowych Varach zaliczany do festiwali klasy A.

Więcej szczegółów na stronie organizatora.