POLSKIE STOISKO NA TARGACH SUNNY SIDE OF THE DOC

19 czerwca we francuskim La Rochelle rozpoczęły się 28. Międzynarodowe Targi Filmu Dokumentalnego Sunny Side of the Doc. Jest to jedna z największych branżowych imprez poświęconych dokumentowi, którą co roku odwiedzają przedstawiciele najważniejszych stacji telewizyjnych, dystrybutorzy i producenci filmowi z całego świata. Polacy prezentują się tam już po raz jedenasty.

Jak co roku w La Rochelle wśród wystawców nie brakuje Polski. Narodowe stoisko POLISH DOCS, organizowane przez Krakowską Fundację Filmową,  już po raz jedenasty oferuje zagranicznej branży najnowsze polskie dokumenty. Na stoisku swoje projekty i filmy mają szanse zaprezentować również obecni w La Rochelle producenci filmowi i dystrybutorzy, przedstawiciele: ZK Films, Mediolia, Kijora Film, Running Rabbit Films, AMP Polska, Mad Tree, Plesnar&Krauss Films, Prego Media i Ragusa Films.   Na stoisku obecni są także przedstawiciele TVP  oraz Krakowskiego Festiwalu Filmowego.

Dodatkowo 1 polski projekt - "Indigo" w reżyserii Edwarda Porembnego i Williama Gagnadoux - będzie prezentowany podczas sesji pitchingowej.

Sunny Side of the Doc są jedną z najważniejszych imprez zajmujących się wspieraniem branży i dokumentalnej w Europie. Targi oferują możliwość kompleksowej promocji produkcji filmowych (począwszy od prezentacji projektów w fazie produkcji, na promocji gotowych filmów skończywszy). Są miejscem spotkań producentów, organizatorów festiwali, dystrybutorów oraz przedstawicieli stacji telewizyjnych odpowiedzialnych ze sprzedaż, jak i zakup praw do filmów dokumentalnych. Akredytowani producenci i profesjonali­ści fil­mowi mają także niepowtarzalną okazję do udziału w licznych seminariach, spotkaniach, szkoleniach czy panelach dyskusyjnych poruszających najaktualniejsze tematy związane ze światową produk­cją dokumen­talną.

Od kilku lat organizatorzy Sunny Side (organizując dwie bliźniacze edycje Latin Side of the Doc i Asia Side of the Doc) umożliwiają dokumentalistom z Europy dostęp do rynków azjatyckich i południowoamerykańskich. Tegoroczna edycja odbywa się skupia się na tematach 

Odwiedzający stoisko zagraniczni goście będą mieli szansę otrzymać wszelkie niezbędne informacje dotyczące produkcji filmowej w Polsce, otrzymać katalog najnowszych, wyprodukowanych w 2016  i 2017 roku filmów dokumentalnych, znajdujący się w nowowydanym przez KFF magazynie FOCUS ON POLAND, prezentującym m.in. polskie kino dokumentalne w postaci rozmów z twórcami, recenzji, esejów.

Targi w La Rochelle potrwają do 22 czerwca. więcej na www.sunnysideofthedoc.com

Organizacja stoiska dofinansowana jest ze środków Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej oraz Krakowskiego Biura Festiwalowego.