TRWAJĄ WARSZTATY EX ORIENTE FILM

Podczas trwającego właśnie festiwalu w Jihlavie odbywa się druga sesja warsztatów Ex Oriente Film. Wśród zakwalifikowanych projektów są aż cztery polskie tytuły: „Bojleska”, "ELKEA: Borders of Self-control", „Lady Porn”, „Lekcja miłości”.

Pierwsza sesja warsztatów odbyła się w tym roku w Splicie, w Chorwacji, druga trwa właśnie w Jihlavie, a trzecia będzie miała miejsce w Pradze. W tegorocznej edycji imprezy rozwijanych jest 12 projektów, z czego aż cztery to polskie produkcje lub koprodukcje.

Polskie tytuły zaproszone do udziału w Ex Oriente Film to:

- „Bojleska” – reżyseria: Bogna Kowalczyk, produkcja: HAKA Films

- „ELKEA: Borders of Self-control” – reżyseria: Hana Nováková, koprodukcja: Czechy, Norwegia Polska

- „Lady Porn” – reżyseria: Zoe D'Amaro, produckja: CoLab Pictures

- „Lekcja miłości” – reżyseria: Małgorzata Goliszewska, produkcja: Warsaw Film Center

Ex Oriente Film to warsztaty, których celem jest pomoc w produkcji oraz finansowanie filmów dokumentalnych z Europy Środkowej oraz Wschodniej. Skierowane są zarówno do reżyserów jak i do producentów. Ci pierwsi będą pracować na rozwojem tematu dzieła oraz narracyjnego i wizualnego stylu filmu, ci drudzy natomiast dowiedzą się więcej o metodach poszukiwania sponsorów i zasadach funkcjonowania rynku filmowego na świecie. Autorzy wybranych do udziału w warsztatach projektów pracować będą nad scenariuszem, możliwościami koprodukcyjnymi, etc.

Więcej informacji o warsztatach oraz pełną listę wybranych do udziału w nich projektów znaleźć można na stronie internetowej organizatora.