ZGŁOŚ PROJEKT NA HOT DOCS FORUM

Trwa nabór projektów na towarzyszącą kanadyjskiemu festiwalowi Hot Docs sesję pitchingową Hot Docs Forum. Zgłoszenia można wysyłać do 8 stycznia.

Hot Docs Forum to dwudniowa sesja pitchingowa towarzysząca odbywającemu się na przełomie kwietnia i maja w Toronto festiwalowi Hot Docs. Na Hot Docs Forum co roku gości ponad stu przedstawicieli stacji telewizyjnych, funduszy i festiwali filmowych z Europy, Azji oraz obu Ameryk. W ciągu dwóch dni trwania Forum mają oni okazję obejrzeć prezentację 19 wybranych projektów. Co ciekawe, nawet jeśli projekt nie zostanie zakwalifikowany do pitchingu, ciągle ma szanse zostać zaprezentowany. Spośród akredytowanych przedstawicieli projektów codziennie losowany jest jeden, który może zaprezentować się w pichingu w sekcji „Mounties’ Hat”.

Nabór projektów na Hot Docs Forum właśnie ruszył i będzie otwarty do 8 stycznia. Zgłosić można się do jednej z dwóch kategorii pitchingowych. Do kategorii „Regular” nadsyłać można projekty dokumentów pełnometrażowych lub o długości telewizyjnej, serii dokumentalnych i dokumentów cross-mediowych będących w fazie rozwoju lub na początkowym etapie produkcji. Muszą one być produkowane przez niezależną firmę produkcyjną, mieć wsparcie stacji telewizyjnej, firmy dystrybucyjnej, agenta sprzedaży lub innej instytucji filmowej oraz zgromadzone co najmniej 15 procent planowanego budżetu. Do kategorii „Rough cut” można zgłaszać projekty niezależnych firm produkcyjnych, które są w fazie rough cut, a nie mają jeszcze partnerów rynkowych.

Zgłoszenia na Hot Docs Forum odbywają się online, a pełną listę wymaganych dokumentów oraz szczegółowe informacje na temat pitchingu znaleźć można na stronie internetowej Hot Docs.