„THE FUTURE OF FOREVER” NA HOT DOCS FORUM

Znamy już tytuły projektów, które zakwalifikowały się do tegorocznej edycji Hot Docs Forum. Wśród produkcji, które będą pokazywane w Kandzie znalazł się projekt Any Brzezińskiej „The Future of Forever”.

Tegoroczna edycja festiwalu Hot Docs odbędzie się w dniach od 26 kwietnia do 6 maja. W ramach festiwalu odbędzie się szereg wydarzeń branżowych, a jednym z nich jest Hot Docs Forum, który potrwa dwa dni – 1 i 2 maja. Forum jest miejscem spotkań producentów, redaktorów zamawiających, kupujących, instytucji finansujących, przedstawicieli funduszy filmowych i innych profesjonalistów zajmujących się filmem dokumentalnym. Producenci mają szansę zaprezentować tu projekty znajdujące się na różnych etapach realizacji oraz znaleźć koproducentów i źródła finansowania. Na Hot Docs Forum co roku gości około dwustu przedstawicieli stacji telewizyjnych, funduszy i festiwali filmowych z Europy, Azji oraz obu Ameryk. W ciągu dwóch dni trwania Forum mają oni okazję obejrzeć prezentację kilkunastu wybranych projektów. Każda z prezentacji trwa 15 minut, z czego 7 minut przeznaczone jest dla osób reprezentujących projekt, a drugie 7 minut – na odpowiedź ze strony osób decyzyjnych.

W tym roku do Hot Docs Forum zostało zgłoszonych ponad 250 projektów, jednak do udziału w wydarzeniu zakwalifikowało się 20 produkcji z 18 krajów świata, w tym także z Polski. Podczas Hot Docs forum zaprezentowany zostanie projekt produkcji „The Future of Forever” w reżyserii Any Brzezińskiej. Producentem filmu jest Unlimited Film Operations Sp. z o.o.

Projekt „The Future of Forever” był już prezentowany m.in. na Cross Video Days, Leipzig Networking Days oraz East Doc Platform.

Rok temu w Hot Docs Forum wziął udział projekt „War Watchers” Vity Marii Drygas, a w ubiegłych latach „Over the limits” Marty Prus, „Reporter” Magdaleny Szymków czy „Rocket Man” produkowany przez Fundację Moma Film i firmę Digital Sputnik.

Pełną listę zakwalifikowanych projektów można znaleźć na stronie Hot Docs Forum.