TRWAJĄ ZGŁOSZENIA NA EAST SILVER MARKET

Targi East Silver Market w 2018 roku już po raz piętnasty towarzyszyć będą Festiwalowi Filmów Dokumentalnych w Jihlavie. Filmy ukończone w 2018 roku mogą zgłaszać chęć udziału w East Silver Market do 31 maja, natomiast projekty na etapie "rough cut" do 31 lipca.

East Silver to targi filmowe specjalizujące się w produkcjach dokumentalnych z Europy Środkowej i Wschodniej. Każdego roku prezentowanych jest na nich około 280 filmów z blisko 30 krajów. Organizatorzy oferują filmom wybranym do udziału w targach miejsce na platformie streamingowej online, z której udostępniane są profesjonalistom z branży filmowej z całego świata. Część tytułów biorących udział w East Silver Market jest również promowana na międzynarodowych festiwalach dzięki programowi East Silver Caravan.

Najlepsze filmy targów otrzymują nominację do nagrody Silver Eye. 33 filmy w tym roku będą walczyć o trzy nagrody, w kategorii pełno-, średnio- i krótkometrażowego dokumentu, każda o wartości 1500 euro.

East Silver Market adresowany jest do filmów dokumentalnych, których producentem lub koproducentem jest jeden z krajów środkowo lub wschodnioeuropejskich i które zostały zrealizowane po 1 stycznia 2017 i nie były wcześniej zgłaszane do selekcji. Nabór na targi dla filmów ukońcoznych w tym roku potrwa do 31 maja, natomiast projekty na etapie "rough cut" można zgłszać do 31 lipca.

Aby zgłosić chęć udziału należy przesłać organizatorom wypełniony formularz zgłoszeniowy online oraz przesłać link do filmu online lub 2 DVD z filmem na adres: East Silver, Stepanska 14, 110 00 Prague, Czech Republic.

Więcej informacji na stronie organizatora.