POLSKIE DOKUMENTY NA ZAGRANICZNYCH FESTIWALACH W GRUDNIU

Grudzień oznacza, że festiwale powoli udają się na zimową przerwę. Mimo to w tym miesiącu będzie okazja do zobaczenia polskich dokumentów na międzynarodowych festiwalach m.in. w Indonezji czy Belgii. Sprawdźcie gdzie jeszcze będzie można zobaczyć polskie dokumenty.

Na początku miesiąca odbędzie się Leuven Short Film Festival, gdzie zaprezentowany zostanie duży przegląd polskich filmów krótkometrażowych, a wśród nich dokument „Nauka” Emi Buchwald. W tym samym czasie rozpocznie się Olympia International Film Festival for Children and Young People w Grecji, na którym pokazany zostanie „Świat Marysi” Katarzyny Ewy Żak. Ten dokument w grudniu będzie można też zobaczyć na Cinamaiubit International Student Film Festival w Rumunii.

W pierwszej połowie miesiąca odbędzie się też rosyjski festiwal Kinoproba, do programu którego zaproszony został dokument „Face-off” Łukasza Ostalskiego i „Amerykański sen” Marka Skrzecza.

Kilka polskich dokumentów zobaczą widzowie festiwalu Dokumenter w Indonezji. Tam pokazany zostanie „Ojciec i syn” Pawła Łozińskiego, „Opera o Polsce” Piotra Stasika, „Trzy rozmowy o życiu” Julii Staniszewskiej czy „Więzi” Zofii Kowalewskiej.

Natomiast na Jaipur International Film Festival w Indiach zaproszony został „Festiwal” Anny Gawlity i Tomasza Wolskiego, a na CADC Clique Film Festival w Kazachstanie „Żalanasz – pusty brzeg” Marcina Sautera. Festiwalowy grudzień zakończy pokaz „Snu Leocadii” Krzysztofa Nowickiego na Cinema Verite w Iranie.

Aktualizowana lista pokazów festiwalowych znajduje się tutaj.