POLSKI PROJEKT NA EURO CONNECTION

Projekt „Portret Europy” Filipa Jacobsona zakwalifikował się do programu Euro Connection. To forum koprodukcyjne dla filmów krótkometrażowych, które odbędzie się podczas targów filmowych w Clermont-Ferrand. Forum skierowane jest do producentów krótkich filmów fabularnych, dokumentów kreacyjnych oraz filmów animowanych.

Najbliższa edycja Euro Connection odbędzie się od 5 do 6 lutego 2019 podczas największych międzynarodowych Targów Filmu Krótkometrażowego w Clermont-Ferrand. Jak co roku wydarzenie poprzedzone zostanie sesją przygotowującą do prezentacji, a po pitchingu odbędą się spotkania i konsultacje indywidualne. Podczas przyszłorocznej edycji zaprezentowanych zostanie 14 projektów, wybranych przez jurorów spośród wszystkich zgłoszonych przez poszczególne kraje partnerskie. Jednym z tych projektów będzie krótkometrażowy dokument „Portret Europy” Filipa Jacobsona, produkowany przez Furia Film.

Dokument „Portret Europy” pokazuje Europę z perspektywy japońskich turystów. Film to po części found footage, złożony z wakacyjnych filmów nagranych przez japońskich turystów. Filmy, które pokazują w krzywym zwierciadle europejską kulturę, zostają zestawione z obserwacjami na jej temat opisanym w japońskiej literaturze podróżniczej, dziennikach i blogach. Jak wygląda Europa z perspektywy zagranicznego turysty? Co się dzieje, gdy elementy tożsamości europejskiej zaczynają się przenikać i mylić?

Udział w Euro Connection to znakomita okazja dla prężnych producentów zainteresowanych koprodukcją międzynarodową, poszukujących partnerów do realizacji swoich krótkometrażowych projektów. Z roku na rok, program cieszy się coraz większą popularnością, a polscy producenci uczestniczą w nim regularnie. Udział w forum umożliwia spotkanie z ponad 150 zagranicznymi producentami, przedstawicielami stacji telewizyjnych oraz instytucji finansujących filmy krótkometrażowe.

Koordynatorem programu w Polsce jest Krakowska Fundacja Filmowa.

Więcej informacji o projekcie znajduje się tutaj.