POKAZY „KOMUNII" W USA

“Komunia” w reżyserii Anny Zameckiej znalazła się wśród filmów, które mogą ubiegać się o nominację do Oscara. W najbliższych dniach film będzie można zobaczyć w wybranych kinach w USA.

17 grudnia amerykańska Akademia Sztuki i Wiedzy Filmowej ogłosiła skróconą listę piętnastu dokumentów, które mają szanse na nominację do Oscara w kategorii Pełnometrażowy Film Dokumentalny. Wśród filmów, które powalczą o nominację do Nagrody Akademii znalazł się dokument "Komunia" Anny Zameckiej.

Widzowie w Stanach Zjednoczonych będą mogli zobaczyć film na dużym ekranie. Pokazy odbędą się w Nowym Jorku, San Francisco i Los Angeles. Większości pokazów towarzyszyć będzie spotkanie Q&A z reżyserką, Anną Zamecką.

Komunia” opowiada o 14-letniej Oli, która nie tylko opiekuje się niewydolnym ojcem, autystycznym bratem i mieszkającą osobno matką; ale przede wszystkim stara się złożyć rodzinę w całość. Żyje nadzieją, że uda się jej na powrót ściągnąć matkę do domu. Pretekstem do spotkania z nią jest komunia święta 13-letniego Nikodema i Ola bierze na siebie całą odpowiedzialność za przygotowanie idealnej rodzinnej uroczystości. Sam Nikodem obserwuje zmagania bliskich ze swojej własnej, niezwykłej perspektywy. 

"Komunia" w reżyserii Anny Zameckiej została wyprodukowana przez HBO Polska, Otter Films i Wajda Studio, współfinansowana przez Polski Instytut Sztuki Filmowej. Film był już wielokrotnie pokazywany i nagradzany na międzynarodowych festiwalach.

Trailer dokumentu można zobaczyć tutaj.