„MOJA SIOSTRA” W KONKURSIE FESTIWALU KLASYFIKUJĄCEGO DO OSCARA

Nagrodzona na IDFA krótkometrażowa produkcja dokumentalna Mariusza Rusińskiego została zaproszona do konkursu Międzynarodowego Festiwalu Filmów Dokumentalnych „It's All True” w Sao Paulo i Rio de Janeiro.

Międzynarodowy Festiwal Filmów Dokumentalnych It's All True, znany również jako É Tudo Verdade, to wydarzenie odbywające się corocznie od 1996 roku w Sao Paulo i Rio de Janeiro. Założycielem festiwalu jest Amir Labaki, który zamarzył sobie stworzyć nowoczesną imprezę, która będzie prezentować najciekawsze filmy dokumentalne z całego świata. Poza nowościami, w programie festiwalu znajdziemy również klasyki gatunku.

Dokument „Moja siostra” Mariusza Rusińskiego to jedyny reprezentant Polski w programie tegorocznego festiwalu i zaledwie jeden z dziewięciu tytułów zakwalifikowanych do Konkursu Krótkometrażowych Dokumentów. Bohaterką filmu jest Zuzia - wrażliwa i uzdolniona artystycznie nastolatka walcząca z nałogiem narkotykowym. A prywatnie – siostra reżysera, który próbuje dociec, co takiego wydarzyło się w życiu całej rodziny, że Zuzia popadła w uzależnienie. Mariusz Rusiński kieruje obiektyw kamery na swoich najbliższych, by wychwycić punkty zapalne oraz źródła konfliktów i braku wzajemnego zrozumienia.

Więcej informacji o festiwalu można znaleźć tutaj.