"LILI" W KINACH STUDYJNYCH OD 12 GRUDNIA!
Ośmioletnia bohaterka podróżuje z tatą po swojej nowej ojczyźnie, wspólnie spacerują po norweskich górach, dolinach i zachwycających fiordach. Oboje mają w ten sposób szansę pogłębić swoją relację, tym bardziej, że odkąd rodzice Lili się rozstali, nie mieszkają razem. Mimo rozpadu związku rodziców, dziewczynka ma ciepłą i kochającą się patchworkową rodzinę. Do wspólnej wędrówki z bohaterami tego dodającego otuchy filmu, zachęca projekt “Najlepsze polskie dokumenty w kinach studyjnych”. Prezentowana na 64. Krakowskim Festiwalu Filmowym produkcja już od 12 grudnia odwiedzi kina studyjne w Krakowie, Katowicach, Łodzi, Suchej Beskidzkiej, Warszawie i Szczecinie.
Lili ma osiem lat i próbuje zrozumieć świat dorosłych. Mieszka w Norwegii, gdzie wyemigrowali jej rodzice, którzy nie są już razem. Tata w ramach wspólnego spędzania czasu zabiera ją na wycieczki z plecakiem, co jest szansą na pogłębienie ich relacji. Jeżdżą autostopem, śpią pod namiotem, wędrują po fiordach, a Lili zadaje trudne pytania. Po rozstaniu jej rodzice ułożyli sobie życie na nowo, co oznacza powiększenie się rodziny dziewczynki o kolejne osoby. Jak Lili odnajdzie się w tym nowym, patchworkowym układzie?
Projekcjami filmu “Lili” kończymy tegoroczną odsłonę projektu “Najlepsze polskie dokumenty w kinach studyjnych”. Dokument Sylwii Rosak będzie można zobaczyć już od 12 grudnia w wybranych kinach studyjnych w całej Polsce – w krakowskich Kinie Pod Baranami, Mikro, Kice oraz Paradoxie, a także w warszawskim kinie Atlantic, katowickim Światowidzie, łódzkim Charlie, szczecińskim Zamku oraz w Centrum Kultury i Filmu w Suchej Beskidzkiej.
Po otwierającym pokazy seansie 12 grudnia w Kinie Pod Baranami odbędzie się spotkanie z reżyserką, które poprowadzi Krzysztof Gierat. Z kolei w warszawskim kinie Atlantic po projekcji dokumentu planowany jest panel dyskusyjny, który poprowadzi dziennikarka Anna Tatarska. W rozmowie wezmą udział reżyserka filmu Sylwia Rosak, psycholog Artur Gębka (Poznanie psychologia) oraz neurodydaktyczka Paulina Sapoń (Neurony szaleją).
Harmonogram projekcji:
Kino Pod Baranami w Krakowie, 12 grudnia, 18:00, SPOTKANIE Z REŻYSERKĄ
Kino Atlantic w Warszawie, 13 grudnia, 18:00 SPOTKANIE Z REŻYSERKĄ + PANEL DYSKUSYJNY
Kino Mikro w Krakowie, 14 grudnia, 16:30
Kino Charlie w Łodzi, 15 grudnia, 18:00
Kino Paradox w Krakowie, 16 grudnia, 19:00
Centrum Kultury i Filmu im. B. Wildera w Suchej Beskidzkiej,17 grudnia, 18:00
Kino Kika w Krakowie, 18 grudnia, 18:30
Kino Światowid w Katowicach, 19 grudnia, 18:00
Kino Zamek w Szczecinie, 19 grudnia, 19:00
Zwiastun filmu można zobaczyć tutaj.
Organizatorem wydarzenia jest Krakowska Fundacja Filmowa w ramach projektu współfinansowanego ze środków Miasta Krakowa oraz Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej.
Patronat medialny nad pokazami filmu “Lili” objęły Neurony Szaleją oraz Poznanie psychologia.
Partnerami lokalnymi projektu są Hard Rock Cafe, Wine Garage, Alchemia oraz Alchemia od Kuchni.
Bilety są dostępne w wirtualnych i stacjonarnych kasach kin.