I WANT (NO) REALITY. NEEDCOMPANY ON LIFE AND ART

REPREZENTOWANY PRZEZ KFF

„I Want (No) Reality. Needcompany on Life and Art” to osobista i zmysłowa opowieść o potrzebie tworzenia, o tym dlaczego warto zajmować się sztuką i ile trzeba zapłacić za to, żeby mieć dobre życie. Bohaterem debiutu filmowego Any Brzezińskiej jest międzynarodowa grupa teatralna Needcompany - jeden z najpopularniejszych zespołów awangardowych, który raz na zawsze zmienił oblicze europejskiego teatru i tańca. Jego założycielem i dyrektorem artystycznym jest belgijski reżyser i artysta wizualny, Jan Lauwers. Prowadzony przez niego interdyscyplinarny zespół od 25 lat opowiada przejmujące i pełne pasji historie o ludziach, rewolucjonizując standardy obowiązujące w sztuce współczesnej. Twórcy filmu pokazują, że za sukcesem Needcompany kryje się za nim coś więcej niż artystyczna sprawność. 

„I Want (No) Reality” to radykalna opowieść o tym, że bez miłości i odwagi przełamywania schematów, które narzuca rzeczywistość wszystko, co robimy pozostaje bezowocne.


FILM REPREZENTOWANY PRZEZ KRAKOWSKĄ FUNDACJĘ FILMOWĄ

GATUNEK:
dokumentalny
KRAJ PRODUKCJI:
POLAND
CZAS TRWANIA:
52'
ROK PRODUKCJI:
REŻYSERIA:
Ana Brzezińska
SCENARIUSZ:
Ana Brzezińska
OPERATOR:
Karol Jurga, Piotr Tokarski
MONTAŻ:
Agnieszka Glińska
PRODUCENT:
Yeti Films, Narodowe Centrum Kultury, Needcompany, Galeria kordegarda

Ana Brzezińska »

urodzona w 1983 roku w Warszawie. Reżyser teatralny i filmowy, autorka prac wideo. Wiceprezes Zarządu i Dyrektor Artystyczny HOBO Art Foundation. Absolwentka Wydziału Reżyserii Dramatu w krakowskiej PWST, wcześniej studentka Międzywydziałowych Indywidualnych Studiów Humanistycznych na Uniwersytecie Warszawskim i Akademii Artes Liberales. Pracowała jako wydawca w TVN24, wcześniej producent teatralny i tłumacz. Reżyser spektakli Lata walk ulicznych na podstawie powieści Michała Zygmunta (2010) i We Are Oh So Lucky (2009, we współpracy z Harakiri Farmers). Autorka prac wideo na zlecenie m.in. CSW Zamek Ujazdowski, Needcompany, TR Warszawa, Nowego Teatru w Warszawie, Fundacji Nowej Kultury Bęc Zmiana. Autorka filmu dokumentalnego I Want No Reality (2012, prod. Yeti Films) o twórczości Jana Lauwersa i międzynarodowej grupy Needcompany. Publikuje w Didaskaliach, Dwutygodniku, Kulturze Liberalnej.
NA FESTIWALACH: