RUSZA NABÓR DO KONKURSU MAŁOPOLSKIEGO FUNDUSZU FILMOWEGO MAŁYCH FORM!

Rozpoczął się nabór wniosków do Konkursu Małopolskiego Funduszu Filmowego Małych Form dla projektów filmów o metrażu nie dłuższym niż 45 minut i budżecie nie wyższym niż 400 000 zł. Na zgłoszenia czekamy do 15 lipca 2024.

Nagrody są finansowane z budżetu Gminy Miejskiej Kraków oraz budżetu Województwa Małopolskiego.

Nagrody przyznawane są w 4 kategoriach kwotowych Nagród:

- Kategoria A: od 194 000 złotych netto do 100 000 złotych netto,

- Kategoria B: poniżej 100 000 złotych netto do 50 000 złotych netto,

- Kategoria C: poniżej 50 000 złotych netto do 25 000 złotych netto,

- Kategoria D: poniżej 25 000 złotych netto.

Jednym z warunków otrzymania nagrody jest podpisanie przez laureata danego projektu filmowego z KBF umowy licencyjnej – szczegółowe warunki są opisane w Regulaminie Konkursu.

Celem Konkursu realizowanego w ramach Małopolskiego Funduszu Filmowego Małych Form, jest przyznawanie nagród  dla produkcji niskobudżetowych (do 400 000 zł), krótkometrażowych (do 45 min) filmów fabularnych, dokumentalnych i animowanych, których scenariusze powiązane są z Województwem Małopolskim lub Krakowem poprzez temat, osoby twórców i miejsce akcji oraz produkcji, w których udział wezmą lokalni twórcy i realizatorzy. Zadaniem Małopolskiego Funduszu Filmowego Małych Form (tworzonego przez Województwo Małopolskie, Gminę Miejską Kraków, KBF i Małopolskie Centrum Kultury SOKÓŁ w Nowym Sączu) jest również pomoc adeptom sztuki filmowej w dążeniu do zrealizowania ich pierwszych projektów filmowych.

Wnioski do Konkursu, sporządzone według aktualnego Formularza Wniosku wraz z obowiązującymi załącznikami, przesyłane są w wersji elektronicznej, w dwóch folderach – w jednym folderze w wersji nieedytowalnej (podpisane skany formularza i załączników w formacie pdf.) i w drugim folderze w wersji edytowalnej Formularz Wniosku (plik .xls), oba spakowane w formie jednego archiwum w formacie .zip lub .rar na stronę https://mffmf2024.kbf.krakow.pl/w terminie do 15.07.2024 r. do północy.

Organizatorem konkursu jest KBF, a partnerem merytorycznym Małopolskie Centrum Kultury SOKÓŁ w Nowym Sączu, instytucja kultury Województwa Małopolskiego.

Aktualny Formularz Wniosku Konkursu wraz z wymaganymi załącznikami udostępnia się na stronie internetowej Krakow Film Commission http://film-commission.pl/nabor-filmy-krotkometrazowe-2024/

Informacja prasowa