LIFE COULD BE BEAUTIFUL

Dokument o parze (filmowców) podróżujących na rowerach przez Francję śladami “Szkiców piórkiem” Andrzeja Bobkowskiego, który przebył tę trasę w roku 1941. Najpierw filmują swoje odkrycia, ale ostatecznie zadają pytanie, kim są dla siebie jako ludzie. Życie mogłoby być tak piękne, gdyby nie było lęków, zgubnych oczekiwań i frustracji. Opowieść o wycieczce zakochanych, walczących o to, kim chcą być, opowiedziana z dużym humorem.

GATUNEK:
dokumentalny
KRAJ PRODUKCJI:
Poland, German
CZAS TRWANIA:
62'
ROK PRODUKCJI:
KOLOR:
kolorowy
REŻYSERIA:
Filip Jacobson, Angelika Herta
MONTAŻ:
Lara Rodríguez Cruz
MUZYKA:
Norman Peplow
PRODUCENT:
Academy of Media Arts Cologne

Filip Jacobson »

Reżyser filmów dokumentalnych. Abslowent Filmoznawstwa na Uniwersytecie Łódzkim, Gdyńskiej Szkoły Filmowej, kontynuuje naukę na Kunsthochschule für Medien w Kolonii w Niemczech. Przez pół roku w ramach wymiany studenckiej studiował na EICTV na Kubie oraz brał udział w licznych warsztatach filmowych jak: EsoDoc Workshops, Goshort Talent Campus, Polska Doc. Zaangażowany w dokumenty społeczne, poszukuje różnych form wyrazu zarówno w projekcie internetowym jak i w formach paradokumentalnych. Organizował warsztaty filmowe dla dzieci i młodzieży w Turcji, Rumunii i Polsce. Jego pierwszy film “Spacer” został dostrzeżony przez Jury Studenckie na Krakowskim Festiwalu Filmowym w 2012 roku. W 2015 wraz z artystką Angeliką Hertą zrealizował web-dokument www.bobkowski-codalej.pl na motywach “Szkiców piórkiem” Andrzeja Bobkowskiego. Film powstał przy wsparciu stipendium “Młoda Polska” Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego Polski.

Angelika Herta »

jest austriaczką. Studiowała literaturę porównawczą na Uniwersytecie we Wiedniu. Jej prace powstają na granicy dokumentu i videoartu.  Skończyła studia na Academy of Media Arts w Kolonii i mieszkają w Niemczech.
NA FESTIWALACH: