TRWA NABÓR NA WYDARZENIA BRANŻOWE FESTIWALU DOK LEIPZIG

Organizatorzy sekcji Industry festiwalu DOK Leipzig zapraszają producentów filmów dokumentalnych do nadsyłania swoich nowych projektów. Nabór na spotkania koprodukcyjne DOK Leipzig Co-Production Meeting trwa do 1 sierpnia, a na poświęconą projektom transmedialnym konferencję DOK Leipzig Net Lab – do 18 sierpnia.

W tym roku festiwal DOK Leipzig rozpocznie się on 28 października i potrwa do 3 listopada. Jest to jeden z największych i najważniejszych festiwali kina dokumentalnego w Europie, który, jak wiele tego typu imprez, ma w programie szeroką ofertę spotkań, warsztatów i konferencji przygotowanych z myślą o profesjonalistach z branży dokumentalnej.

DOK Leipzig Co-Production Meeting

Trwające 2 dni (28-29 października) sesje spotkań DOK Leipzig Co-Production Meeting mają na celu zachęcić producentów do nawiązywania współpracy i międzynarodowych koprodukcji oraz pomóc im zdobyć źródła finansowania. Poza spotkaniami ‘one-to-one’, w planie Co-Production Meeting znalazły się też wspólne debaty i studia przypadków poświęcone możliwościom i wyzwaniom związanym z międzynarodowym rynkiem koprodukcyjnym. W tym roku krajami, którym organizatorzy poświęcą szczególnie dużo uwagi będą Brazylia i Izrael.

Na DOK Leipzig Co-Production Meeting mogą zgłaszać się producenci, którzy mają już doświadczenie w pracy na swoim krajowym rynku, a obecnie poszukują koproducentów i partnerów z innych krajów. Projekty zgłaszane na Co-Production Meeting powinny znajdować się w fazie developmentu. Mogą to być projekty filmów, seriali dokumentalnych oraz projekty transmedialne. Koszt udziału w spotkaniach koprodukcyjnych to 190,40 euro. Aby zgłosić chęć udziału, należy do 1 sierpnia założyć konto na stronie DOK. Leipzig  i wypełnić odpowiedni formularz zgłoszeniowy.

DOK Leipzig Net Lab

DOK Leipzig Net Lab to zaplanowana na 1 i 2 listopada konferencja i warsztaty poświęcone projektom transmedialnym, czyli takim, które mogą funkcjonować nie tylko jako film, ale również np. jako aplikacja na telefon komórkowy, gra komputerowa, strona internetowa, itp. Pierwszy dzień wypełnią dyskusje, studia przypadków, prezentacje i wspólne debaty. Drugi dzień przeznaczony zostanie na indywidualne spotkania autorów projektów z ekspertami z dziedziny produkcji transmedialnych.

Organizatorzy zapraszają do zgłaszania projektów transmedialnych powiązanych z filmem dokumentalnym lub animowanym, znajdujących się w fazie developmentu, produkcji lub post-produkcji. Koszt udziału dla osób biorących udział w konferencji z własnym projektem to 250 euro, dla osób bez projektu – 120 euro . Aby zgłosić chęć udziału, należy do 18 sierpnia wypełnić formularz zgłoszeniowy, znajdujący się tutaj.

Więcej szczegółów na stronie internetowej DOK Leipzig.