SUKCES POLSKICH PROJEKTÓW NA EAST DOC PLATFORM

W dniach od 3 do 9 marca w Pradze odbyła się siódma edycja East Doc Platform. W wydarzeniu wzięło udział jedenaście projektów z Polski, a trzy z nich zostały nagrodzone podczas pitchingów.

East Doc Platform to poświęcona filmowi dokumentalnemu impreza branżowa organizowana przez Institute of Documentary Film w Pradze, towarzysząca festiwalowi One World International Human Rights Documentary Film Festival. W tym roku do wydarzeń odbywających się w ramach East Doc Platform zakwalifikowało się jedenaście polskich projektów. Aż trzy z nich zostały wyróżnione.
Główną nagrodą, East Doc Platform Award w wysokości 7500 euro, przyznawaną przez East Doc Platform Jury został uhonorowany projekt „The Last Relic” w reżyserii Marianny Kaat, produkowany przez Dorotę Roszkowską.

Dwie nagrody na East Doc Platform zdobył projekt „Angels of Sinjar. Yazidis - 21st Century Genocide” w reżyserii Hanny Polak, produkowany przez Hannę Polak i Simone Baumann. Projekt otrzymał Česká televize Co-production Award and HBO Europe Award.

Kolejnym polskim projektem, który zdobył nagrodę w sekcji East European Forum jest „Lesson of Love” Małgorzaty Goliszewskiej oraz Katarzyny Matei. Produkowany przez Annę Stylińską film otrzymał w Czechach DOK Leipzig Co-Production Market and DOK Preview Award.

Więcej o polskiej reprezentacji na East Doc Platform można przeczytać tutaj, a więcej o nagrodach można przeczytać na stronie Institute of Documentary Film.