DOCU TALENTS FROM EAST CZEKA NA ZGŁOSZENIA

Docu Talents from the East to program, dzięki któremu filmowcy pracujący nad projektami dokumentalnymi będą mogli je zaprezentować podczas festiwalu w Sarajewie. Zgłoszenia do programu trwają do 1 czerwca.

Wybrani do udziału w programie Docu Talents from the East reżyserzy i producenci dziesęciu projektów pełnometrażowych filmów dokumentalnych będą mieli okazję zaprezentować swoje projekty przed gośćmi Festiwalu Filmowego w Sarajewie. Prezentacje odbędą się w ramach sekcji CineLin Industry Days.

Program Docu Talents from the East organizowany był od 2005 roku wspólnie przez Festiwal Filmów Dokumentalnych w Jihlavie i Festiwal Filmowy w Karlowych Varach. Po trzynastu latach finałowa prezentacja z festiwalu w Czechach, przenosi się na Sarajveo Film Festival.

Do programu można zgłosić firmy średnio i pełnometrażowe, których premiera przewidziana jest między wrześniem 2018, a sierpniem 2019. Więcej szczegółów i formularz zgłoszeniowy dostępny jest na stronie organizatora. Zgłoszenia tylko do 1 czerwca.

Sarajevo Film Festival odbędzie się od 10 do 17 sierpnia.