ZGŁOŚ SIĘ NA IDFA FORUM I DOCS FOR SALE

Międzynarodowe targi koprodukcyjne IDFA Forum oraz Docs for Sale są jednym z najważniejszych wydarzeń w Europie przeznaczonym dla filmów dokumentalnych. Swoje projekty i filmy można zgłaszać odpowiednio do 15 sierpnia i 15 września.

IDFA FORUM

Forum odbędzie się od 18 do 21 listopada w ramach Międzynarodowego Festiwalu Filmów Dokumentalnych IDFA w Amsterdamie. Forum czeka na artystyczne, innowacyjne projekty dokumentalnych, które mają międzynarodowy potencjał. IDFA Forum to doskonale miejsce dla producentów, którzy szukają partnerów do współfinansowania bądź koprodukcji filmu, a także dystrybutorów i agentów sprzedaży. Zgłoszenia można przesyłać przez formularz MyIDFA do 15 sierpnia.

W tym roku projekty można zgłaszać do:

Round table pitches – małych pitchingów, w których projekty przedstawiane są przed dziesięcioma osobami decyzyjnymi wyrażającymi swoje opinie oraz przed około 50-cioma  potencjalnymi koproducentami i osobami finansującymi produkcje.

W ramach round table pitches odbędzie się Art & Culture pitching oraz Youth documentaries pitching - przeznaczony dla projektów filmów dokumentalnych skierowanych do młodego widza, w wieku od 9 do 12 lat. 

Central pitches – pitchingi, w których projekty są prezentowane przed publicznością składającą się z około 250 przedstawicieli branży. Każdy projekt biorący udział w tym wydarzeniu ma także zapewnione spotkania one-to-one z komisjonerami.

Rough Cut screenings: kategoria targów, będąca efektem pokazów Work In Progress. To szansa dla producentów na zaprezentowanie ich projektów agentom sprzedaży, dystrybutorem, przedstawicielom stacji telewizyjnych oraz programerom festiwali.

Więcej informacji można znaleźć na stronie internetowej.  

DOCS FOR SALES

Targi Docs for Sale potrwają od 16 do 22 listopada. To jedne z największych targów przeznaczonych dla premierowych filmów dokumentalnych. Każdego roku ponad 300 agentów sprzedaży, dystrybutorów, przedstawicieli stacji telewizyjnych oraz programerów festiwalowych przyjeżdża do Amsterdamu, by zobaczyć wyselekcjonowane najnowsze i najlepsze dokumenty mogące trafić na międzynarodowe rynki.

Swoje zgłoszenia na Docs for Sale można przesyłać za pomocą platformy MyIDFA. Aplikować można do 15 września.