TYTUŁY ZAKWALIFIKOWANE NA PITCHING FORUM NNW

Opowieść o najmłodszych żołnierzach Powstania Warszawskiego, tajemnice Józefa Światło – podpułkownika UB, który uciekł na Zachód, intymny portret pisarza Gustawa Herlinga-Grudzińskiego czy gorzkie losy aktora Marka Perepeczki – to tylko niektóre z tematów, które zostaną zaprezentowane podczas PITCHING FORUM na Festiwalu Filmowym NNW w Gdyni.

Festiwal Filmowy Niepokorni Niezłomni Wyklęci już po raz czwarty zaprosił autorów projektów filmów dokumentalnych o tematyce historycznej do wzięcia udziału w PITCHING FORUM. Sesja pitchingowa odbędzie się 27 września w Gdyńskim Centrum Filmowym. Poprzedzą ją 2-etapowe warsztaty dla uczestników - z zakresu montażu zwiastuna (trailera) filmu oraz treningu pitchingu. Zaprezentowanych zostanie 13 projektów filmów dokumentalnych, będących w fazie developmentu lub realizacji, w tym  1 dokument interaktywny. 

Oto lista zakwalifikowanych projektów (kolejność alfabetyczna wg tytułów):

1. „Babciu, jedziemy na Wołyń!” – reż. Paweł Jóźwiak-Rodan, prod. UNSIN STUDIO 

2. „Fajna Ferajna w Indiach. Dzieci Maharadży” (dokument interaktywny) – reż. Tomasz Stankiewicz, prod. Fundacja Nil Desperandum

3. „Głowa dr. Witaszka” – reż. Zbysław Kaczmarek, prod. AUTOR Agencja Telewizyjna 

4. „Ilusion 1907” – reż. Maciej Odoliński, prod. ART Digital Quest 

5. „Legenda Janosika” – reż. Jerzy Bojanowski

6. „Moja Wielka Biba” – reż. Judyta Fibiger, prod. White Shark Studios

7. „Pielgrzym wolności” – reż. Elena de Varda, prod. Wojtekfilms

8. „Podpułkownik, który wysadził stalinowskie UB” – scen. Andrzej Mietkowski, reż. Jan Sosiński, prod. TRAFIK

9. „Vive la Pologne!” – reż. Wojciech Królikowski 

10. „Warszawskie dzieci ‘44” – reż. Jolanta Kessler Chojecka, prod. Studio Filmowe Kalejdoskop

11. „Wojownik ze skrzydłami” – reż. Grażyna Zielińska, prod. STUDIO GRA-ZIEL

12. „Za Bochen Chleba” – reż. Paweł Pierzchanowski i Karol Wojteczek, prod. MEDIA Paweł Nowacki

13. „Żołnierz Rzeczpospolitej”- reż. Wojciech Niebelski i Marek Wrona, prod. Fundacja Kultury im. Stefana Kudelskiego

Udział w PITCHING FORUM na Festiwalu NNW to niepowtarzalna okazja na zaprezentowanie swojego projektu przed gronem redaktorów zamawiających z telewizji (m.in. z Działu Kreacji i Rozwoju Form Dokumentalnych TVP i TVP Historia) oraz przed przedstawicielami instytucji publicznych, które wspierają produkcję dokumentów historycznych w Polsce (m.in. Polski Instytut Sztuki Filmowej, Narodowe Centrum Kultury, Filmoteka Narodowa – Instytut Audiowizualny, Instytut Pamięci Narodowej, Urząd ds. Kombatantów i Osób Represjonowanych).

 

W tym roku, podobnie jak w ubiegłorocznej edycji, najciekawsze projekty zaprezentowane na PITCHING FORUM zostaną uhonorowane nagrodami pieniężnymi, ufundowanymi przez partnerów wydarzenia – Krajową Radę Radiofonii i Telewizji oraz Telewizję Polską. Łączna pula nagród wynosi 30.000 zł.

ORGANIZATOR

Organizatorem PITCHING FORUM jest stowarzyszenie SCENA KULTURY, które prowadzi liczne projekty z zakresu organizacji dużych wydarzeń kulturalnych i edukacyjnych. SCENA KULTURY jest głównym organizatorem Festiwalu Filmowego Niepokorni Niezłomni Wyklęci. PITCHING FORUM jest współfinansowane przez Polski Instytut Sztuki Filmowej.

Wszelkie pytania w sprawie PITCHING FORUM można kierować na adres mailowy: pitchingforum@festiwalnnw.pl .