„MOJA SIOSTRA” NAGRODZONA NA ZAGREBDOX

Już po raz kolejny polski dokument został doceniony na chorwackim festiwalu. Tym razem z Zagrzebiu z nagrodą przybył Mariusz Rusiński. Jego osobisty krótkometrażowy dokument „Moja siostra” otrzymał nagrodę Teen Dox.

ZagrebDox to międzynarodowy festiwal filmowy odbywający się w stolicy Chorwacji od 2005 roku. Organizatorzy festiwalu obrali sobie za cel promowanie wśród widzów najciekawszych produkcji dokumentalnych z kraju i ze świata.  Obok pokazów konkursowych w programie imprezy znajdziemy retrospektywy i liczne sekcje specjalne.

Bohaterką nagrodzonej „Mojej siostry” jest Zuzia, uzdolniona artystycznie i bardzo wrażliwa nastolatka. Dziewczyna zmaga się z uzależnieniem od narkotyków. Jej brat, reżyser filmu, postanawia bliżej przyjrzeć się rodzinie, by zrozumieć, co właściwie mogło doprowadzić do tej sytuacji. Nie jest to jedynie opowieść o wychodzeniu z nałogu, lecz także o tym, jak wielki wpływ mają relacje w rodzinie na konkretne decyzje jej członków. Reżyser kieruje obiektyw kamery na swoich najbliższych w najbardziej intymnych chwilach i próbuje wychwycić punkty zapalne oraz źródła konfliktów i braku wzajemnego zrozumienia.

Więcej informacji o festiwalu można znaleźć tutaj.