„VIKA!” NAGRODZONA NA WĘGIERSKIM FESTIWALU

Dokument Agnieszki Zwiefki opuścił Budapest International Documentary Festival z nagrodą dla najlepszego pełnometrażowego filmu, którą przyznało Senior Jury.

Budapest International Documentary Festival każdego roku do swoich sekcji konkursowych zaprasza kreatywne i doceniane na świecie filmy dokumentalne. Obecność na wydarzeniu jest doskonałą okazją dla twórców by nie tylko zaprezentować swoje produkcje, ale również stać się częścią dużej platformy branżowej.

W tym roku jednym z zaproszonych do programu filmów była „Vika!” Agnieszki Zwiefki. Dokument zachwycił Senior Jury, które przyznało mu główną nagrodę.

Vika ma 84 lata i jest jedną z najstarszych didżejek na świecie. Za sprawą swego podejścia do życia wymyka się stereotypowemu postrzeganiu seniorów. Uwielbiana i otaczana przez młodą publiczność udowadnia, że wiek to tylko liczba. Jej życie wypełnione jest muzyką, tańcem i niczym nieskrępowaną radością, ale jest też druga strona tej opowieści. Aby spełnić swoje marzenia, Vika podejmowała w życiu decyzje, które odcisnęły piętno na jej relacjach z rodziną. Najnowszy film Agnieszki Zwiefki to słodko-gorzki musical dokumentalny o konsekwentnym podążaniu własną drogą i walce o marzenia.

Więcej informacji o festiwalu można znaleźć tutaj.