MOJA OZERNA

TYTUŁ ANGIELSKI: MY PLACE OZERNA

REPREZENTOWANY PRZEZ KFF

Dla osamotnionej Kariny podróż z Londynu do Ozerny, małej wioski na Ukrainie, niespodziewanie staje się początkiem drogi do odzyskania sił życiowych.W Ozernej spotyka po raz pierwszy swoją 84-letnią ciocię Sławę tęskniącą za zmarłym wiele lat temu mężem. Młodsza o kilka dekad Karina nie może znaleźć swojego miejsca w życiu. Mieszkając w Londynie, jej poczucie wyobcowania  pogłebia utrzymującą się depresję. Obie kobiety straciły wolę życia, ale wzajemna miłość przywraca sens ich życiu. 

Ich relacja staje się odkrywaniem piękna, które widzą w sobie nawzajem. Sława  początkowo jest zdystansowana do Kariny, ale z kolejnymi wizytami poprzez wiele lat, Karina staje się dla niej jak jej wnuczka. Żyjąc w zgodzie z rytmem natury, Sława wprowadza Karinę w jej świat. Ozerna staje się miejscem, do którego należy. Odnajduje siebie i uczy się tego, co najcenniejsze: bliskich relacji, ciepła i czułości;  które trudno znaleźć w nowoczesnej metropolii. Na ukraińskiej wsi podglądamy, jak rodzi się ponadpokoleniowa i ponadnarodowa przyjaźń dwóch  kobiet.Ten intymny film, ukazuje czuły proces budowania więzi międzyludzkich, który na przestrzeni ostatnich sześciu lat filmowała Karina, reżyserka i bohaterka filmu.

 

GATUNEK:
dokumentalny
KRAJ PRODUKCJI:
Polska
CZAS TRWANIA:
58'
ROK PRODUKCJI:
KOLOR:
kolorowy
REŻYSERIA:
Karina Będkowska
SCENARIUSZ:
Karina Będkowska
OPERATOR:
Karina Będkowska
MONTAŻ:
Rafał Małecki
MUZYKA:
Michał Jacaszek
DŹWIĘK:
Franciszek Kozłowski, Daniel Adamczyk
PRODUCENT:
Braidmade Films
KOPRODUCENT:
Telewizja Polska S.A.

Karina Będkowska »

Ukończyła z wyróżnieniem reżyserię dokumentu na Goldsmith University w Londynie oraz fotografię na ASP w Poznaniu. Uczestniczka międzynarodowych warsztatów filmowych Film Spring Open w Krakowie i INTERDOC w Serbii w 2017 r oraz programu Doc Development i DOC LAB Poland 2019. Jej film Tutka został pokazany na międzynarodowych festiwalach Benicia FF w Kalifornii i Short to the Point w Rumunii w 2017r. Autorka wystaw fotograficznych w Anglii, Danii i Polsce.