OSTATNIE DNI ZGŁOSZEŃ NA IDFA FORUM

Międzynarodowe targi koprodukcyjne IDFA Forum są jednym z najważniejszych wydarzeń w Europie przeznaczonym dla filmów dokumentalnych. Swoje projekty można zgłaszać tylko do 15 sierpnia.

IDFA FORUM

Forum odbędzie się od 20 do 22 listopada w ramach Międzynarodowego Festiwalu Filmów Dokumentalnych w Amsterdamie IDFA. W targach może wziąć udział około 50 projektów. Producenci, którzy szukają partnerów do współfinansowania bądź koprodukcji filmu, a także dystrybutorów i agentów sprzedaży, mogą przesyłać swoje zgłoszenia przez formularz MyIDFA do 15 sierpnia.

W tym roku projekty można zgłaszać do:

Round table pitches – małych pitchingów, w których projekty przedstawiane są przed dziesięcioma osobami decyzyjnymi wyrażającymi swoje opinie oraz przed około 50-cioma  potencjalnymi koproducentami i osobami finansującymi produkcje.

W ramach round table pitches odbędzie się Art & Culture pitching oraz Youth documentaries pitching - przeznaczony dla projektów filmów dokumentalnych skierowanych do młodego widza, w wieku od 9 do 12 lat. 

Central pitches – pitchingi, w których projekty są prezentowane przed publicznością składającą się z około 250 przedstawicieli branży. Każdy projekt biorący udział w tym wydarzeniu ma także zapewnione spotkania one-to-one z komisjonerami.

Rough Cut Projects: kategoria targów, będąca efektem pokazów Work In Progress. To szansa dla producentów na zaprezentowanie ich projektów agentom sprzedaży, dystrybutorem, przedstawicielom stacji telewizyjnych oraz programerom festiwali.

Więcej informacji można znaleźć na stronie internetowej.