„KOMUNIA" NOMINOWANA DO EUROPEJSKIEJ NAGRODY FILMOWEJ

“Komunia” w reżyserii Anny Zameckiej znalazła się wśród filmów nominowanych do Europejskiej Nagrody Filmowej! Zwycięzcę poznamy 9 grudnia w trakcie oficjalnej ceremonii w Berlinie.

Komunia” opowiada o 14-letniej Oli, która nie tylko opiekuje się niewydolnym ojcem, autystycznym bratem i mieszkającą osobno matką; ale przede wszystkim stara się złożyć rodzinę w całość. Żyje nadzieją, że uda się jej na powrót ściągnąć matkę do domu. Pretekstem do spotkania z nią jest komunia święta 13-letniego Nikodema i Ola bierze na siebie całą odpowiedzialność za przygotowanie idealnej rodzinnej uroczystości. Sam Nikodem obserwuje zmagania bliskich ze swojej własnej, niezwykłej perspektywy. 

"Komunia" w reżyserii Anny Zameckiej została wyprodukowana przez HBO Polska, Otter Films i Wajda Studio, współfinansowana przez Polski Instytut Sztuki Filmowej. Film był już wielokrotnie pokazywany i nagradzany na międzynarodowych festiwalach.

Trailer dokumentu można zobaczyć tutaj.

Europejska Nagroda Filmowa przyznawana od 1988 roku to jedna z najbardziej prestiżowych nagród przyznawanych filmom europejskim. Jej pierwszym laureatem był Krzysztof Kieślowski za “Krótki film o zabijaniu”. W ubiegłym roku w kategorii Najlepszego Filmu Dokumentalnego nominowany był film "21 x Nowy Jork" Piotra Stasika.

Poniżej pełna lista filmów nominowanych w kategorii Najlepszego Filmu Dokumentalnego:

Austerlitz,

Komunia,

La Chana,

Stranger in Paradise,

The Good Postman

Ceremonia wręczenia nagród odbędzie się 9 grudnia w Berlinie.