OSTATNIE DNI ZGŁOSZEŃ NA EAST DOC PLATFORM

Trwają zgłoszenia na wydarzenia East Doc Platform – imprezy branżowej poświęconej wspieraniu produkcji filmów dokumentalnych na różnych etapach powstawania. Podczas wydarzenia przyznana zostanie nagroda East Doc Platform Award dla najlepszego projektu w fazie developmentu. Termin nadsyłania zgłoszeń mija 10 listopada.

East Doc Platform to poświęcona filmowi dokumentalnemu impreza branżowa organizowana przez Institute of Documentary Film. Towarzyszy ona festiwalowi One World International Human Rights Documentary Film Festival w Pradze. Imprezę odwiedza co roku ponad 400 gości, w tym około 70 decydentów z branży dokumentalnej: komisjonerzy, agenci sprzedaży, dystrybutorzy, przedstawiciele funduszy filmowych i festiwali.

Szósta edycja imprezy odbędzie się w dniach 3-9 marca 2018. Organizatorzy zapraszają do zgłaszania projektów kreatywnych filmów dokumentalnych na wydarzenia składające się na program East Doc Platform, czyli:

1. East Doc Forum – wydarzenie stworzone z myślą o producentach, którzy pracują nad projektami będącymi w fazie developmentu lub produkcji i poszukują źródeł finansowania. Tegoroczna edycja Forum odbędzie się w dniach 3-9 marca i weźmie w niej udział 21 projektów z Europy Centralnej i Wschodniej. W ramach East Doc Forum odbędą się 5-dniowe warsztaty i dwudniowy pitching, spotkania ‘one-to-one’ i dyskusje. Jak co roku, na forum zaproszono przedstawicieli wiodących stacji telewizyjnych, dystrybutorów i przedstawicieli funduszy filmowych z całego świata.

Więcej informacji o East Doc Forum – tutaj.

2. Project Market – dwudniowe targi, które stworzono, by ułatwić twórcom filmów dokumentalnych kontakt z decydentami z festiwali filmowych, stacji telewizyjnych, funduszy filmowych, film dystrybucyjnych, itp. Odbywają się one na zasadzie umawianych przed imprezą spotkań ‘one-to-one’ i są otwarte na projekty filmów w każdej fazie powstawania. W tym roku Projekt Market odbędzie się od 9 do 10 marca.

Więcej informacji o Projekt Market – tutaj.

3. East Doc Interactive - to wydarzenie przeznaczone dla twórców realizujących projekty interaktywne, crossmediowe, dokumenty web-docs czy projekty VR.

Więcej informacji o East Doc Interactive – tutaj.

4. IF/Then Short Pitch - IDF w partnerstwie z Tribeca Film Institute, po raz pierwszy, ogłasza nabór na pitching IF/Then przeznaczony dla filmów krótkometrażowych. Zwycięzca otrzyma nagrodę w wysokości 20 tys. dolarów na ukończenie filmu, a także wsparcie w dystrybucji na różnych platformach. Więcej informacji znajduje się na stronie IF/Then Short Pitch.  

Termin zgłoszeń na wszystkie wydarzenia mija 10 listopada 2017 roku.