POLSKI PROJEKT NA DOCU TALENTS FROM EAST

Docu Talents from the East to program, dzięki któremu filmowcy pracujący nad projektami dokumentalnymi będą mogli je zaprezentować podczas Sarajevo Film Festival. W tym roku w Docu Talents weźmie udział polski projekt.

Wybrani do udziału w programie Docu Talents from the East reżyserzy i producenci dziesięciu projektów pełnometrażowych filmów dokumentalnych będą mieli okazję zaprezentować swoje projekty przed gośćmi Festiwalu Filmowego w Sarajewie. Prezentacje odbędą się w ramach sekcji CineLin Industry Days, a każda z nich potrwa 8 minut.

Do tegorocznej edycji zaproszono polski film „Zatańcz ze mną, tato” w reżyserii Małgorzaty Goździk. Film pokazuje relację ojca z córką, która uległa osłabieniu po wyjeździe bohaterki na studia. Teraz dziewczyna i małymi krokami próbuje odbudować utraconą więź, a sposobem na to mają być wspólnego lekcje tańca.  

Producentem filmu jest Big Wave Films.

Program Docu Talents from the East organizowany był od 2005 roku wspólnie przez Festiwal Filmów Dokumentalnych w Jihlavie i Festiwal Filmowy w Karlowych Varach. Po trzynastu latach finałowa prezentacja z festiwalu w Czechach, przeniosła się na Sarajveo Film Festival.

Więcej szczegółów na stronie organizatora.