WESPRZYJ PROJEKT „SIŁACZKI”

Na platformie Polak Potrafi ruszyła akcja crowdfundingowa, której celem jest zebranie funduszy na zakończenie produkcji dokumentu fabularyzowanego „Siłaczki” Piotra Śliwowskiego i Marty Dzido. Projekt można wesprzeć do 8-ego września.


Siłaczki to pierwszy w historii polskiej kinematografii dokument fabularyzawany opowiadający o sufrażystkach, które na przełomie XIX i XX wieku na ziemiach polskich walczyły o prawa dla kobiet.

Autorami i producentami filmu są Marta Dzido i Piotr Śliwowski - twórcy m.in. głośnego i nagradzanego dokumentu o bohaterkach rewolucji Sierpnia 80 "Solidarność według kobiet"- pierwszego polskiego filmu dokumentalnego współfinansowanego z crowdfundingu.
Planowana premiera "Siłaczek" to 28.11.2018 - w stulecie podpisania przez Józefa Piłsudskiego dekretu nadającego Polkom czynne i bierne prawa wyborcze.

Realizacja filmu jest możliwa dzięki zaangażowaniu i wsparciu finansowemu Domu Spotkań z Historią,  we współpracy z Fundacją im. Heinricha Bölla w Warszawie i dofinansowaniu ze środków Muzeum Historii Polski w ramach programu Patriotyzm Jutra, jednak to środki niewystarczające, by Siłaczki zrealizować zgodnie z zamierzeniami reżyserów.

Autorzy Siłaczek zbierają środki na dokończenie zdjęć, postprodukcję dźwięku, koloryzację obrazu, przygotowanie kopii filmu DCP do rozpowszechniania w kinach, tłumaczenie listy dialogowej na język angielski i organizację uroczystej premiery w kinie Muranów w dniu 28.11.2018.

Pomóc w produkcji filmu może każdy z nas wpłacając pieniądze poprzez platformę Polak Potrafi. Każdy donator zostanie nagrodzony, w zależności od przeznaczonej na projekt kwoty otrzyma m.in. podziękowania po na Facebooku, kubki, książki z autografem, a nawet kopie filmu z licencją na niebiletowany pokaz.

Projekt można wspomóc za pośrednictwem strony Polak Potrafi do 8 września 2018 roku.