„OVER THE LIMIT” NA SHORTLIŚCIE DO NAGRÓD IDA

Dokument „Over the Limit” Marty Prus został doceniony przez członków Międzynarodowego Stowarzyszenia Dokumentalistów IDA. Film znalazł się na shortliście do Nagród IDA w kategorii filmów pełnometrażowych.

Międzynarodowe Stowarzyszenie Dokumentalistów (International Documentary Association, w skrócie IDA) to założona w 1982 roku organizacja non-profit, której celem jest promocja gatunku dokumentalnego. Od ponad trzydziestu lat członkowie organizacji przyznają nagrody IDA dla najlepszych produkcji dokumentalnych danego roku. „Over the Limit” Marty Prus znalazł się w tym roku na shortliście do Nagród IDA w kategorii filmów pełnometrażowych.

„Over the Limit” to portret rosyjskiej gimnastyczki artystycznej Margarity Mamun. Film przedstawia decydujący rok w jej życiu: Margarita stoi przed unikalną szansą występu na Igrzyskach Olimpijskich w Rio de Janeiro i zdobycia złotego medalu olimpijskiego. Wyjątkowy dostęp do kulis codziennego reżimu trningowego ukazuje wyjątkową więź Margarity z dwoma trenerkami Aminą Zaripovą i Iriną Viner. Over the Limit to intymny dramat brutalnych relacji, które prowadzą do sukcesu.

Listę filmów nominowanych poznamy jeszcze w październiku, a zwycięzcę 8 grudnia. Więcej informacji o nagrodach IDA znaleźć można tutaj.