ADAM SUZIN LAUREATEM NAGRODY PSC

9 marca rozdano nagrody PSC najlepszych autorów zdjęć filmowych. Nagroda PSC za najlepsze zdjęcia do filmu dokumentalnego trafiła w ręce młodego Adama Suzina za film „Over the limit”.

9 marca członkowie PSC i przedstawiciele niemal wszystkich zawodów związanych ze sztuką filmową zebrali się w Centrum Kreatywności Targowa w Warszawie, by nagrodzić najlepszych autorów zdjęć filmowych w 2018 roku. Siódma gala rozdania nagród PSC była wyjątkowa z wielu względów, m.in. dlatego, że przyznano nagrody w kategorii film dokumentalny i odcinek serialu.  

Poszerzenie formuły nagrody wynikało z tego, że PSC chciało uhonorować pracę autorów zdjęć nie tylko na polu filmu fabularnego. Niejednokrotnie wkład artystyczny operatora w powstanie filmu dokumentalnego czy serialu fabularnego jest ogromny. Nagroda PSC ma na celu wyróżnienie takiego wkładu, a także promocję sztuki tworzenia obrazu filmowego.

W tym roku nagroda PSC za  najlepsze zdjęcia do filmu dokumentalnego trafiła w ręce młodego Adama Suzina za film „Over the limit”.

Więcej o nagrodzonych można przeczytać tutaj.