APLIKUJ NA DOC WORKSHOP

Ruszył nabór na program Doc Workshop. Zgłoszenia są przyjmowane do 1 kwietnia.

Doc Workshop to intensywny, siedmiodniowy program edukacyjny przeznaczony dla profesjonalistów filmowych, studentów akademii filmowych, a także wszystkich tych, którzy chcą poszerzyć swoją wiedzę i umiejętności w tworzeniu kreatywnych filmów dokumentalnych lub rozwijać swoje dokumenty pod kierunkiem naszych tutorów - renomowanych ekspertów i profesjonalistów od dokumentów.

Wydarzenie ma się odbywać od 20 do 27 sierpnia 2024 roku w Serbii. Uczestnicy Doc Workshop będą mieli okazję skupić się na różnych praktycznych aspektach pracy nad dokumentem, a będą im w tym towarzyszyć eksperci. Wykładowcami tegorocznych warsztatów Interaction są Rada Šešić, główna jurorka Konkursu Dokumentalnego na Festiwalu Filmowym w Sarajewie i programistka Konkursu Dokumentalnego na Festiwalu Filmowym w Trieście oraz Chris Filippone, filmowiec dokumentalny, absolwent programu M.F.A. Filmu Dokumentalnego i Wideo na Uniwersytecie Stanforda i Visiting Assistant Professor na Uniwersytecie w Iowa.

Uczestnicy mogą brać udział w wydarzeniu zarówno mając projekt w develpomence, jak i bez niego. Pięciu uczestników warsztatów, których projekty zostaną wybrane do Doc in Progress, będzie miało możliwość rozwoju swoich projektów poprzez indywidualne i grupowe konsultacje z następującymi tutorami: Rada Šešić, Chris Filippone, Wouter Jansen, Iva Plemić Divjak oraz konsultacje online z Jamie Meltzer.

Opłata uczestnictwa wynosi 800 EUR i może być opłacona w dwóch ratach.

Szczegółowe informacje można znaleźć tutaj.