„SKĄD DOKĄD” Z KOLEJNYMI NAGRODAMI

Dokument Maćka Hameli nie przestaje zachwycać widzów i jurorów międzynarodowych festiwali, czego dowodem są aż dwie nagrody na Rencontres du Cinéma Européen Film Festival. Film otrzymał główną nagrodę konkursu DocDocDoc oraz nagrodę publiczności.

Rencontres du Cinéma Européen Film Festival to odbywające się we Francji wydarzenie w całości poświęcone filmom europejskim. Festiwal prezentuje najnowsze produkcje, przyciągając zarówno doświadczonych twórców, jak i młode talenty. Wydarzenie stanowi doskonałą okazję do poznania różnorodnych oblicz europejskiego kina, a także do spotkań z ich twórcami.

Podwójnie nagrodzony dokument Maćka Hameli to trzymający w napięciu dokument społeczny i szczery portret migracji ludzi, gdzie większość akcji rozgrywa się na tylnym siedzeniu vana, którym reżyser przewiózł w bezpieczne miejsce ponad 400 Ukrainek i Ukraińców. Wśród wielu filmowych obrazów wojny, które powstały i dopiero powstaną, „Skąd dokąd” to po prostu kolektywny zbiór poruszających historii, pokazanych bez zbędnych efektów, czy dodatkowej narracji. I co najważniejsze, wybrzmiewa z nich nadzieja.

Więcej informacji o francuskim festiwalu można znaleźć na jego stronie internetowej.