ETM-OWE KINO KRÓTKOMETRAŻOWE

„ETM-owe Kino Krótkometrażowe” to pokazy krótkometrażowych filmów dokumentalnych poruszających tematykę kluczowych zagadnień tegorocznego Europejskiego Tygodnia Młodzieży. W programie znalazły się filmy Marcina Latałło, Grzegorza Packa, Marcela Łozińskiego oraz Jacka Bławuta.


Wszystkie pokazy w ramach projektu „ETM-owe Kino Krótkometrażowe” odbędą się w Kinie Femina o godz. 19.00. Projekcjom będą towarzyszyć dyskusje z twórcami prezentowanych dokumentów.

Aby otrzymać bilety na pokazy, należy wypełnić formularz online (zarejestruj się tutaj).


Program projekcji:


18 maja:

Nasza ulica”, reż. Marcin Latałło


Dokument ukazuje kilka lat życia jednej z łódzkich rodzin robotniczych na tle zmian zachodzących w samym mieście. Wielopokoleniową rodzinę poznajemy w okresie wielkiej przebudowy byłych zakładów włókienniczych w centrum handlowo-rozrywkowe.


19 maja:

„Jestem zły”, reż. Grzegorz Pacek


Film przedstawia codzienne życie grupy chłopców mieszkających na warszawskiej Pradze. Oczami bohaterów poznajemy ich codzienne życie, śledzimy każdy ich krok, przemierzając bezdroża oraz ulice jednej z dzielnic stolicy.


20 maja:

Wszystko może się przytrafić”, reż. Marcel Łoziński


Sześcioletni Tomek, jeżdżąc na hulajnodze po Parku Łazienkowskim, prowadzi rozmowy z przypadkowymi spacerowiczami. "Dlaczego pan jest samotny?", "Co to jest szczęście?", "A po co pani zbiera butelki?" - to tylko część z pytań zadawanych przechodniom.


21 maja:

Nienormalni”, reż. Jacek Bławut


Fabularyzowany dokument, który odkrywa myśli, marzenia i tajemnice młodych ludzi z niepełnosprawnością intelektualną. Poznajemy wychowanków ośrodka w Kozicach Dolnych, których wrażliwość i chęć odkrywania świata zachwyca.



Projekt "ETM-owe Kino Krótkometrażowe" prowadzony jest przez Fundację Rozwoju Systemu Edukacji we współpracy z Polskim Instytutem Sztuki Filmowej przy wsparciu merytorycznym Fundacji Centrum Edukacji Obywatelskiej.


Więcej na: konferencje.frse.org.pl.