DOCU TALENTS FROM EAST CZEKA NA ZGŁOSZENIA

Docu Talents from the East to program, dzięki któremu filmowcy pracujący nad projektami dokumentalnymi będą mogli je zaprezentować podczas festiwalu w Karlowych Varach. Zgłoszenia do programu trwają do 30 kwietnia.

Wybrani do udziału w programie Docu Talents from the East reżyserzy i producenci dwunastu projektów pełnometrażowych filmów dokumentalnych będą mieli okazję zaprezentować swoje projekty przed gośćmi Festiwalu Filmowego w Karlowych Varach. Prezentacje odbędą się w ramach sekcji Industry festiwalu, a każda z nich potrwa 8 minut.

Program Docu Talents from the East organizowany jest od 2005 roku wspólnie przez Festiwal Filmów Dokumentalnych w Jihlavie i Festiwal Filmowy w Karlowych Varach. Celem spotkania jest przyciągnięcie uwagi profesjonalistów z branży filmowej z całego świata odwiedzających festiwal w Karlowych Varach zaliczany do festiwali klasy A.

Do programu można zgłosić firmy średnio i pełnometrażowe, których premiera przewidziana jest między sierpniem 2017,a lipcem 2018. Zainteresowani udziałem w programie dokumentaliści powinni skontaktować się z Jarmilą Outratovą (jarmila@dokument-festival.cz), szefową działu Industry, przed 30 kwietnia. Pitching Docu Talents odbędzie się 4 lipca. 

Więcej szczegółów na stronie organizatora.