„DOBRA ZMIANA” W HISZPANII

12 października w w hiszpańskim Sitges rozpocznie się 18. edycja targów MEDIMED. Do pitchingu zakwalifikował się projekt Konrada Szołajskiego „Dobra zmiana”.

MEDIMED to targi filmu dokumentalnego umożliwiające twórcom spotkanie z międzynarodowymi dystrybutorami, koproducentami i przedstawicielami funduszy. Ich tegoroczna, 18. edycja, odbędzie się w hiszpańskiej miejscowości Sitges w dniach od 12 do 15 października. Trzy sesje pitchingowe będą skupione wokół następujących tematów: sztuka i kultura, aktualne wydarzenia, historia, prawa człowieka, społeczeństwo i geopolityka.

W tym roku do udziału w pitchingu zakwalifikowało się 29 projektów, wśród z nich znalazł się polski dokument „Dobra zmiana” w reżyserii Konrada Szołajskiego. Producentem filmu jest Małgorzata Prociak, ZK Studio Ltd.

„Dobra zmiana” dokumentuje sytuację w Polsce po wyborach, które odbyły się jesienią 2015 roku. Władzę przejmuje Prawo i Sprawiedliwość, partia o prawicowych poglądach, błyskawicznie realizując program reform państwa pod hasłem „dobra zmiana”. Równie szybko, głównie za sprawą mediów społecznościowych, pojawia się KOD – Komitet Obrony Demokracji, uważający działania nowej władzy za niezgodne z konstytucją i zasadami demokratycznego państwa.

Pokażemy to zjawisko, przyglądając się z bliska i KOD-owiczom, i politykom PiS, sprawdzając kim są, co ich motywuje i do czego chcą dojść – w sytuacji narastającego konfliktu, ostro dzielącego polskie społeczeństwo – zapewniają twórcy filmu „Dobra zmiana”.