DOC LAB POLAND HOT SELECTION: „NAUKA CHODZENIA”

DOC LAB POLAND powraca w październiku do Baru Studio z kolejną odsłoną cyklu DOC LAB POLAND HOT SELECTION prezentującego najciekawsze filmy dokumentalne ostatnich lat. Tym razem pokazany zostanie film "Nauka Chodzenia" w reżyserii Marcina Kopcia, produkcji Dawida Janickiego (SHIPsBOY) – uczestników programu DOC LAB POLAND 2015.

"Nauka chodzenia"

Piotr, czterdziestopięcioletni były członek warszawskiej mafii, po wyjściu z więzienia próbuje rozliczyć się z traumatycznej przeszłości i ułożyć swoje życie od nowa. Poza pracą ze starszymi osobami w hospicjum, zaczyna także uczęszczać do jednego z ośrodków buddyzmu Diamentowej Drogi Linii Karma Kagyu. Próbuje stać się lepszym człowiekiem i odpokutować za grzechy przeszłości.

Na swojej drodze spotyka młodą artystkę – Magdę, która zainspirowana jego życiem postanawia stworzyć animację, opowiadającą o jego losach. W sielankowym, leśnym odludziu Piotr dzieli się z nią historią traumatycznego dzieciństwa, a spod fasady gangstera powoli zaczyna wyłaniać się twarz wrażliwego i inteligentnego mężczyzny.

Czy dostosuje się do nowego życia opartego na innych wartościach niż te dotychczas wyznawane? Czy jego przemiana będzie trwała?

DOC LAB POLAND HOT SELECTION to cykl warszawskich pokazów najciekawszych polskich filmów dokumentalnych ostatnich lat. Pierwsza tegoroczna projekcja prezentująca dokumenty ze Studia Munka – SFP odbyła się w lipcu. W ramach kolejnych pokazano filmy „Badjao. Duchy z morza” Elizy Kubarskiej i „Zygmunt Hübner. Graz rzeczywistością” Edyty Wróblewskiej.

DOC LAB POLAND HOT SELECTION jest częścią programu Doc Lab Poland Warsaw Days, wspartego przez Urząd Miasta Stołecznego Warszawy, w ramach którego podczas Warszawskiego Festiwalu Filmowego odbyły się także warsztaty dla filmowców i wykłady otwarte dla szerszej publiczności.

DOC LAB POLAND to największy w Polsce program dla profesjonalnych dokumentalistów, łączący konsultacje merytoryczne projektów filmowych z prezentacjami dla potencjalnych partnerów: producentów, dystrybutorów, agentów sprzedaży. W 2017 r. w DOC LAB POLAND brały udział 23 projekty dokumentalne w fazie developmentu lub montażu, reprezentowane przez zespoły składające się z reżysera i producenta. Dodatkowym, ważnym elementem programu jest market koprodukcyjny organizowany dla kolejnych ok. 40 uczestników z Polski i zagranicy. W ramach publicznych prezentacji oraz marketu koprodukcyjnego podczas tegorocznego Krakowskiego Festiwalu Filmowego odbyło się ok. 700 indywidualnych spotkań. Uczestnicy programu otrzymali nagrody o łącznej wartości ponad 60 tys. zł.

DOC LAB POLAND Hot Selection: "Nauka Chodzenia",reż. Marcin Kopeć

Środa, 25 października,
Bar Studio, Plac Defilad 1; godz. 19.00

Po projekcji organizatorzy zapraszają na spotkanie z twórcami filmu.

Wstęp bezpłatny!