POLSKIE FILMY NAGRODZONE NA ASTRA FILM FESTIVAL

W rumuńskim mieście Sibiu właśnie zakończył się Festiwal Filmowy Astra. Trzy polskie filmy otrzymały w Rumunii nagrody: „Komunia” Anny Zameckiej, „Miejscy kowboje” Pawła Ziemilskiego oraz „Nauka” Emi Buchwald.

Festiwal Filmowy Astra istnieje już od 24 lat. Powstał jako festiwal filmów etnograficznych i antropologicznych, by z czasem rozwinąć się i stać się jednym z najważniejszych festiwali dokumentalnych w tej części Europy. Jako jeden z niewielu festiwali filmów dokumentalnych może pochwalić się wsparciem finansowym programu Media Desk. Tegoroczna edycja festiwalu odbyła się w Sibiu od 16 do 22 października.

W tym roku aż trzy polskie filmy mogą się pochwalić sukcesem na festiwalu. Nagrodę The Best Documentary In The Center & Eastern Europe Competition otrzymał dokument „Komunia" w reżyserii Anny Zameckiej. Najlepszym filmem w konkursie dokumentów ze szkół filmowych okazała się „Nauka” Emi Buchwald, a nagrodę za najlepszą reżyserię w tym samym konkursie otrzymał Paweł Ziemilski za film „Miejscy kowboje”.

Więcej informacji na temat festiwalu tutaj.