ZGŁOŚ PROJEKT NA DOCSBARCELONA

Ruszył nabór projektów na wydarzenia branżowe DocsBarcelona: targi przeznaczone dla twórców pełnometrażowych filmów dokumentalnych, interaktywny pitching czy warsztaty. Termin zgłoszeń upływa 1 marca.

Festiwalowi DocsBarcelona, odbywającemu się w drugiej połowie maja, towarzyszy wiele wydarzeń przeznaczonych dla profesjonalistów. Jednym z nich są targi skierowane do twórców poszukujących środków finansowych dla swoich produkcji. Do targów można zgłaszać filmy w developmencie, fazie preprodukcji, produkcji, a także gotowych do postprodukcji, jednak wciąż potrzebujących znacznego wkładu finansowego. 

Autorzy wyselekcjonowanych projektów będą mieli okazję wziąć udział w trwających 15 minut spotkaniach ‘one-to-one’ z przedstawicielami funduszy filmowych oraz dystrybutorami podczas DocsBarcelona Speed Meetings 2018. Do tego wydarzenia, które odbędzie się 24 i 25 maja, może zakwalifikować się 40 projektów. W ubiegłym roku podczas Speed Meetings odbyło się prawie 600 spotkań!

Jak i w ubiegłym roku w Barcelonie odbędzie się Interactive Pitch przeznaczony dla wybranych czterech interaktywnych projektów. Projekty zostaną zaprezentowane przed specjalistami z branży 23 maja.

Koszt zgłoszenia w obu wypadkach to 12,10 euro, natomiast koszt udziału w Speed Meeting wynosi 442 euro, a w Interactive Pitch 363 euro. Projekt nie może być jednak zaprezentowany podczas obu wydarzeń. Aplikacje należy składać online do 1 marca.

Więcej informacji o wszystkich wydarzeniach znajduje się na stronie DocsBarcelona w zakładce Industry.