EMERGING PRODUCERS 2019 CZEKA NA ZGŁOSZENIA

Emerging Producers to nastawiony na edukację i promocję program przeznaczony dla utalentowanych producentów filmów dokumentalnych z krajów Unii Europejskiej towarzyszący festiwalowi w Jihlavie. Swoje zgłoszenia można przesyłać do 31 marca.

Celem programu jest integracja nowej generacji producentów z profesjonalistami, działającymi od wielu lat z sukcesami na różnych polach branży filmowej, która ma owocować na przyszłość europejskich koprodukcji dokumentalnych. Organizatorzy chcą stworzyć przyjazne środowisko umożliwiające różnorodnym i kreatywnym projektom konfrontacje ze specjalistami na targach filmowych.

W tym roku odbędzie się szósta edycja wydarzenia. Po pięciu owocnych latach, Emergning Producers zdecydowało roszerzyć swój program i oprócz tradycyjnej sesji w Jihlavie w październiku 2018, odbędzie się także czterodniowe spotkanie i prezentacja producentów podczas Berlinale w lutym 2019 roku.

Producenci chcący wziąć udział w programie powinni już kilka lat być obecni na krajowym rynku filmowym oraz mieć za sobą przynajmniej jeden zrealizowany film, który był dystrybuowany w kinach bądź wyświetlany na festiwalach. Kandydaci muszą także mieć ambicję tworzenia produkcji dla europejskiej publiczności przy współpracy z innymi firmami z Unii. Wcześniejszy udział w innych warsztatach jest również mile widziany. Koszt udziału w programie to 1200 euro. Każdego roku zakwalifikowanych zostaje 18 producentów z Europy. 

W trwającej właśnie edycji programu bierze udział polski Anna Gawlita z Kijora Films.

Emerging Producers, organizowany i koordynowany przez Międzynarodowy Festiwal Filmów Dokumentalnych w Jihlavie, będzie trwał od 25 do 29 października 2018 roku oraz od 4 do 8 lutego 2019 w Berlinie. Lista zakwalifikowanych producentów zostanie ogłoszona na przełomie lipca i sierpnia. Formularz aplikacyjny dostępny jest do 31 marca.