TRWA NABÓR NA FIDLAB 2018

FIDlab to międzynarodowa platforma koprodukcyjna towarzysząca odbywającemu się w lipcu w Marsylii festiwalowi filmowemu FID Marseille. Zgłoszenia przyjmowane są do 2 marca.

FIDlab odbędzie się w tym roku 12 i 13 lipca. Organizatorzy FIDlab celowo nazywają go „międzynarodową platformą koprodukcyjną”, a nie targami filmowymi czy pitchingiem. Nie chcą, żeby wydarzenie to przybrało jakąkolwiek sztywną formę, ale raczej, by służyło jako miejsce spotkania i dyskusji między filmowcami a producentami, dystrybutorami, agentami sprzedaży, sponsorami i przedstawicielami stacji telewizyjnych. 

Każdego roku FIDLab otrzymuje około 400 zgłoszeń. Mogą one być projektami filmów dokumentalnych lub fabularnych o dowolnej długości i formacie i znajdować się na dowolnym etapie produkcji (rozwój scenariusza, produkcja, post-produkcja). Projekty mogą reprezentować tylko ich producenci. FIDlab trwa dwa dni, podczas których odbywa się prezentacja projektów publiczności oraz indywidualne spotkania twórców z innymi profesjonalistami z branży filmowej.

Nabór projektów na FIDlab trwa do 2 marca. Koszt zgłoszenia to 20 euro.

Szczegółowe informacje na temat zgłoszeń i listę wymaganych dokumentów znaleźć można tutaj.