ZGŁOSZENIA NA EX ORIENTE FILM

Ex Oriente Film to warsztaty przeznaczone dla reżyserów oraz producentów filmów dokumentalnych z Europy Środkowej i Wschodniej. Nabór projektów potrwa jeszcze tylko miesiąc, do 24 kwietnia.

Ex Oriente Film to warsztaty, których celem jest pomoc w produkcji oraz finansowanie filmów dokumentalnych z Europy Środkowej oraz Wschodniej. W wydarzeniu weźmie udział 12 projektów wybranych przez komisję selekcyjną, które będą reprezentować dwuosobowe teamy złożone z reżyserów i producentów. Ci pierwsi będą pracować na rozwojem tematu dzieła oraz narracyjnego i wizualnego stylu filmu, ci drudzy natomiast dowiedzą się więcej o metodach poszukiwania sponsorów i zasadach funkcjonowania rynku filmowego na świecie.

Warsztaty podzielone zostały na trzy sesje odbywające się w czerwcu i październiku 2018 oraz marcu 2019:

- Pierwsza sesja: 17 czerwca - 23 czerwca 2018, Triest, Włochy: „Out of the Comfort Zone – Vision, Space, Story
- Druga sesja: 25 – 30 października 2018, Jihlava, Czechy: „Inside the Production
- Trzecia sesja: marzec 2019, Praga, Czechy: „Market, Here I Am!

Chętni powinni przez 24 kwietnia wypełnić formularz zgłoszeniowy znajdujący się na stronie internetowej projektu. Koszt udziału w warsztatach wynosi 2100 euro i obejmuje także zakwaterowanie oraz wyżywienie dla dwóch osób. Uczestnicy mogą się ubiegać o stypendium na pokrycie części kosztów, pod warunkiem, że nie mają możliwości uzyskania takiego stypendium w swoim kraju.

Organizatorzy wymagają, by zarówno reżyser, jak i producent filmu wzięli udział we wszystkich sesjach szkoleniowych.

Więcej informacji na temat warsztatów znaleźć można na stronie internetowej.