NOWY TERMIN ZGŁOSZEŃ NA EURODOC 2016

Do 30 listopada można zgłaszać projekty do europejskiego programu szkoleniowego EURODOC 2016, poświęconego różnym aspektom produkcji filmów dokumentalnych.

Głównym założeniem EURODOC jest poszukiwanie płaszczyzn współpracy międzynarodowej przy produkcji filmów dokumentalnych. Realizację tego założenia ułatwić mają pracujący przy warsztatach profesjonaliści czynnie zajmujący się produkcją i finansowaniem filmów dokumentalnych. Wśród ponad 50 czuwających nad programem ekspertów są zarówno producenci i dystrybutorzy, jak i twórcy scenariuszy, konsultanci do spraw pitchingu i finansowania produkcji, redaktorzy zamawiający oraz prawnicy.

Warsztaty adresowane są do niezależnych producentów filmów dokumentalnych o międzynarodowym potencjale oraz do redaktorów zamawiających sekcji dokumentalnych stacji telewizyjnych. Do udziału w Eurodoc wybranych zostanie 30 uczestników. W ramach szkoleń mogą oni liczyć na pogłębioną analizę projektów, porady dotyczące rozmaitych aspektów produkcji i koprodukcji filmów dokumentalnych oraz na prezentację projektów najbardziej liczącym się redaktorom zamawiającym z Europy i nie tylko.

W tym roku tutorami warsztatów będą Serge Lalou (producent, Les Films d'Ici - Francja), Matthieu Belghiti (What's Up Films - Francja) oraz Heino Deckert (producent i dystrybutor ma.ja.de. Filmproduktion, Niemcy).

Szkolenia odbędą się w 3 poświęconych różnej tematyce tygodniowych sesjach na przestrzeni 2016 roku:

1. Rozwój projektu (marzec 2016)
2. Budżet, finansowanie i kompletowanie ekipy (czerwiec 2016)
3. Spotkania z redaktorami zamawiającymi (październik 2016)

Termin nadsyłania zgłoszeń upływa 30 listopada 2015.

Formularz zgłoszeniowy znaleźć można tutaj.

Więcej informacji na temat programu EURODOC na stronie organizatora.