LUTY NA FESTIWALACH DOKUMENTALNYCH

Zima dosięga także festiwale, dlatego w lutym polskie filmy dokumentalne pojawią się w zaledwie kilku miejscach zagranicą. Sprawdźcie na jakich festiwalach będzie można zobaczyć polskie produkcje w tym miesiącu.

Jeszcze w styczniu rozpoczął się Mumbai International Film Festival w Indiach, gdzie pokazany zostanie film „Fajna ferajna. Powstanie oczyma dzieci” Tomasza Stankiewicza. Także w styczniu wystartował DocPoint Helsinki w Finlandii, gdzie w programie festiwalu znalazł się dokument „Over the Limit” Marty Prus oraz „Komunia” Anny Zameckiej. Natomiast W Estonii na DocPoint Tallin widzowie zobaczą „Najbrzydszy samochód świata” Grzegorza Szczpaniaka.

Luty rozpoczyna festiwal filmów dla dzieci Cinedoc Kids w Grecji, na którym zaprezentowana zostanie „Wolta” Moniki Koteckiej i Karoliny Poryzały.

Na jednym z najważniejszych festiwali filmów krótkometrażowych w Europie, Clermont-Ferrand International Film Festival we Francji, w konkursie zmierzy się „Proch” Jakuba Radeja. Natomiast na Go East Film Festival w Szwajcarii pokazane zostaną „Więzi” Zofii Kowalewskiej.

Miesiąc zakończy festiwal ZagrebDOX, w którego programie znalazły się filmy: „Opera o Polsce” Piotra Stasika, „Jak zostać papieżem?” Justyny Mytnik i „Call Me Tony” Klaudiusza Chrostowskiego.

Aktualna lista pokazów festiwalowych dostępna jest tutaj.