ZGŁOSZENIA NA #HUMANDOC SCRIPT 2018

Ruszyły zgłoszenia do konkursu na najlepszy scenariusz filmu dokumentalnego #HumanDOC SCRIPT 2018. Konkurs jest wydarzeniem towarzyszącym przy IX Międzynarodowym Festiwalu Filmów Dokumentalnych HumanDOC.

Jak co roku nagroda w konkursie #HumanDOC SCRIPT  to najwyższa z przyznawanych w kraju nagród za scenariusz filmu dokumentalnego. W tym roku wynosi 19 tys. złotych. Fundatorem nagrody jest Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Organizatorzy zapraszają do zgłaszania scenariuszy do konkursu na najlepszy scenariusz filmu dokumentalnego o tematyce globalnej. Czekają na poruszające historie o świecie, opowieści o nieoczywistych bohaterach, inspirujących i motywujących do działania, do zmieniania świata.

Dokumenty mają szukać odpowiedzi na pytania o konsekwencje, jakie niesie za sobą rozwój lub opowiedać o zależnościach między krajami globalnego południa i globalnej północy.

Zgłoszenia przyjmnowane są na adres: konkurs@humandoc.pl  od 7 listopada do 23 listopada.  Szczegóły, regulamin oraz karty zgłoszeń znajdują się na na stronie festiwalu HumanDOC.