OSTATNIE DNI ZGŁOSZEŃ NA EURODOC

Do 30 listopada można zgłaszać projekty do europejskiego programu szkoleniowego EURODOC 2018, poświęconego różnym aspektom produkcji filmów dokumentalnych.

Głównym założeniem EURODOC jest poszukiwanie płaszczyzn współpracy międzynarodowej przy produkcji filmów dokumentalnych. Realizację tego założenia ułatwić mają pracujący przy warsztatach profesjonaliści czynnie zajmujący się produkcją i finansowaniem filmów dokumentalnych. Wśród około 50 czuwających nad programem ekspertów są zarówno producenci i dystrybutorzy, jak i twórcy scenariuszy, konsultanci do spraw pitchingu i finansowania produkcji, redaktorzy zamawiający oraz prawnicy.

Warsztaty adresowane są do niezależnych producentów filmów dokumentalnych, a w tym roku także transmedialnych, o międzynarodowym potencjale oraz do redaktorów zamawiających sekcji dokumentalnych stacji telewizyjnych. Do udziału w Eurodoc wybranych zostanie 30 uczestników (wśród nich 5 osób z krajów pozaeuropejskich). W ramach szkoleń mogą oni liczyć na pogłębioną analizę projektów, porady dotyczące rozmaitych aspektów produkcji i koprodukcji filmów dokumentalnych oraz na prezentację projektów najbardziej liczącym się redaktorom zamawiającym z Europy i nie tylko.

W tym roku tutorem angielskiej grupy będzie Heino Deckert (producent i dystrybutor ma.ja.de. Filmproduktion, Niemcy).

Szkolenia odbędą się w 3 poświęconych różnej tematyce tygodniowych sesjach na przestrzeni 2018 roku:

1. Rozwój projektu (marzec 2018)
2. Budżet, finansowanie i kompletowanie ekipy (czerwiec 2018)
3. Spotkania one to one z ekspertami branży filmowej (październik 2018)

Termin nadsyłania zgłoszeń mija 30 listopada 2017.

Formularz zgłoszeniowy znaleźć można tutaj.

Więcej informacji na temat programu EURODOC na stronie organizatora.